Tutaj jesteś

Savoir-vivre mody męskiej: jak się wiąże krawat?

30 maja 2022 Mężczyzna jak się wiąże krawat

Jak cię widzą, tak cię piszą — brzmi stare polskie przysłowie. W ludowej mądrości jest wiele prawdy: nie od dziś wiadomo, jak ważne jest pierwsze wrażenie i jak trudno naprawić popełnione przy pierwszym kontakcie faux-pas. Zarówno na co dzień, jak i podczas szczególnych okazji, warto zadbać o swój wizerunek. W przypadku mężczyzny wiele okoliczności wymagało będzie garnituru lub chociaż eleganckiej koszuli, a także krawata. Jak wybrać odpowiedni i jak się wiąże krawat?

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie są zasady ubioru w modzie męskiej
  • jak się wiąże krawat

Zobacz także: Na jaki krawat do granatowego garnituru oraz inne dodatki warto się zdecydować?

Zasady ubioru w modzie męskiej

Choć modowe trendy stale ewoluują, pewne zasady pozostają niezmienne. Od lat oficjalnym męskim strojem pozostaje garnitur. Warto zadbać o to, aby był dobrze skrojony, by podkreślał atuty sylwetki i dodawał pewności siebie. Uniwersalnym wyborem będzie jednolity czarny, granatowy lub szary garnitur, latem można postawić także na beże czy popiel. Aby nie wyglądać ekstrawagancko, należy unikać więcej niż jednego elementu ubioru we wzory. Do marynarki w kratę, lepiej wybrać gładką koszulę i krawat.
Oficjalny strój męski jest niepełny bez tego, wydawałoby się mało istotnego detalu. Tymczasem krawat odgrywa ogromną rolę. Sprawia, że strój staje się kompletny. Mężczyzna wygląda elegancko i profesjonalnie. Krawat dodaje powagi i pomaga poczuć się pewnie. Nie powinie być zbyt krótki ani zbyt długi, powinien kolorystyką i wzorem pasować do stylizacji oraz okazji. Wskazana jest także poszetka, która będzie pasowała do niego kolorystycznie, ale nie będzie wykonana z tego samego materiału.

Jak się wiąże krawat?

Może się wydawać, że nie ma nic prostszego niż zawiązanie krawata. Nic bardziej mylnego! Prawidłowe wiązanie krawata to wcale nie taka łatwa sprawa. Ten musi dobrze się układać, ale jednocześnie nie może powodować dyskomfortu: nie powinien uciskać ani krępować ruchów, inaczej mężczyzna, zamiast skupić się na obowiązkach czy dobrej zabawie podczas przyjęcia, będzie skupiony na niewygodzie.

jak się wiąże krawat


Jak się wiąże krawat? Istnieje kilka sposobów. Wybór rodzaju wiązania zależy od szerokości krawata, ale także okazji i pożądanego efektu. Uniwersalną metodą jest tak zwany węzeł prosty. Można wykonać go na krawacie-śledziku i krawacie o uniwersalnej szerokości. To dobry wybór na co dzień: do pracy czy na oficjalne wyjście ze znajomymi. Nie jest to jednak właściwy sposób wiązania na bardzo formalne okazje. W takich okolicznościach lepszą opcją jest tak zwany „pół Windsor” – również ten sposób wiązania nadaje się do krawatów o różnej szerokości. Za najbardziej elegancki uchodzi węzeł typu „pełen Windsor”, jest on jednak także najtrudniejszy do zawiązania. Wiązanie pełnego Windsora wymaga wprawy: najlepiej wcześniej poćwiczyć w domu lub poprosić o zawiązanie krawata wprawioną osobę. Tak zawiązany krawat to idealna opcja na okoliczności szczególnej wagi.
Skąd się dowiedzieć, jak się wiąże krawat różnymi metodami? Doskonałym źródłem wiedzy są filmy instruktażowe dostępne w sieci. Śledząc dokładnie ruchy na ekranie, najłatwiej nauczyć się wiązać krawat tak, by połączyć komfort i elegancję.

Zobacz także: Buty eleganckie dla mężczyzn — jak wybierać?

Faktoring a wsparcie w okresie wzrostu biznesu

Redakcja faceci.com.pl

Redakcja to zespół ekspertów posiadających głęboką wiedzę na temat samochodów, motocykli oraz innych pojazdów mechanicznych. Ci eksperci są nie tylko pasjonatami, ale również profesjonalistami w swojej dziedzinie, posiadającymi doświadczenie w różnych obszarach branży motoryzacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?