faceci.com.pl

Blog tematyczny dla mężczyzn o motoryzacji, technologii oraz biznesie

Mężczyzna

Buty eleganckie dla mężczyzn — jak wybierać?

Buty eleganckie dla mężczyzn — jak wybierać?

Są takie okazje, kiedy trzeba, a nawet wypada elegancko się ubrać. Sam ubiór nie jest wszystkim, dobieramy dodatki czy biżuterię. Buty eleganckie również są wtedy podstawą naszej kreacji. Ale co to dokładnie znaczy? Niektórzy mężczyźni powiedzą, że lakierki a u kobiet mogą to być różnego rodzaju szpilki.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • jakie buty eleganckie są dobre na każdą okazję
  • na jakie buty do garnituru się zdecydować
  • jakie są rodzaje butów męskich wizytowych

Zobacz także: Savoir-vivre mody męskiej: jak się wiąże krawat?

Biznesowe buty eleganckie na każdą okazję

Wybierając ten rodzaj eleganckich butów, warto pamiętać, że ich zadaniem nie jest tylko podkreślenie naszego profesjonalizmu, ale też wyczucie trendów. Sklepy internetowe czy stacjonarne posiadają szeroki asortyment modeli butów. Więc nie masz się co martwić o brak wyboru.

Jeżeli decydujemy się na buty dla siebie, warto pamiętać, że ich kolor powinien być dopasowany do ubrań. Bardzo dobrym rozwiązaniem są klasyczne czarne buty, które pasują do granatowego, jak i czarnego garnituru. Jeśli twoja decyzja padła na spodnie materiałowe w kolorze czerni, możesz wtedy pozwolić sobie na buty w kolorze brązu lub beżu. W ten sposób ożywisz swoją stylizację, tym samym nie naruszając swojego profesjonalnego wizerunku. Decydując się na obuwie w odcieniu grafitowym lub beżowym, pokażesz, że znasz aktualne trendy i nie boisz się przełamywać schematów.

Rodzaje butów eleganckich występują w różnych wariantach. Warto rozważyć też modele ozdobione dekoracyjnym szwem czy dziurkowanym wzorem. To obuwie sprawi, że nawet w tradycyjnym garniturze każdy prezentuje się dobrze i modnie. 

Buty eleganckie do garnituru — ponadczasowość i klasa

Bardzo często można usłyszeć stwierdzenie, że półbuty wizytowe męskie powinny się znaleźć w szafie każdego faceta. Wcale nie jest to przesadzone. Jest to obuwie idealne na specjalne czy formalne okazje, których na pewno nie brakuje w męskim życiu. Buty męskie do garnituru wyróżniają się tym, że są wykonane ze skóry. Te z licowanej mają charakter elegancki, a z kolei zamszowe lepiej jest wybierać na mniej zobowiązujące okazje.

Rodzaje butów do garnituru są różnorodne. Półbuty męskie występują zazwyczaj w stonowanych kolorach — czerń lub brąz. Z tymi odcieniami w głowie mamy gwarancję, że buty będą pasowały do większości garniturów. Dodatkowo do tego obowiązkowe są zwężane noski oraz niewysoki obcas. To wszystko sprawia, że takie buty eleganckie nigdy nie wychodzą z mody. Jednocześnie są one nieodłącznym elementem stylizacji do biura. 

buty eleganckie

Rodzaje butów męskich wizytowych

Wśród męskich półbutów wizytowych można wyróżnić kilka podstawowych rodzajów. Pierwszym są oksfordy czy wiedenki. Charakteryzują się zamkniętą przyszwą, czyli miejscem na cholewce gdzie umieszczone są otwory na sznurowadła. Lotki z kolei to buty o prostej formie, które wyglądają tak, jakby były wykonane z jednego kawałka skóry. Derby to buty wizytowe z otwartymi przyszwami. Zalecane się je na mniej formalne okazje. Podobną funkcję do poprzednich pełnią broksy. To obuwie wizytowe ma cholewki, które mają zdobienia ze wzorów stworzonych z dziurek. Oryginalną odmianą są monki, nieposiadające sznurowadeł.

Zobacz także: Na jaki krawat do granatowego garnituru oraz inne dodatki warto się zdecydować?

Udostępnij