Tutaj jesteś

Wynajem długoterminowy auta – jakie są tego zalety?

28 listopada 2022 Mężczyzna wynajem długoterminowy auta

Zakup wysokiej jakości samochodu wiąże się z koniecznością wydania sporej ilości pieniędzy. Wynajem długoterminowy auta jest świetną opcją. Jest to ekonomiczne rozwiązanie. Można liczyć na ogromny wybór, zmieniać auta zgodnie ze swoimi bieżącymi potrzebami i preferencjami. Możliwe jest wypożyczenie samochodu nawet na jeden dzień. Dla wielu osób bardzo korzystnym rozwiązaniem będzie wynajem długoterminowy. Jest to ciekawa alternatywa dla leasingu. Warto dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • czy wynajem długoterminowy auta to dobry pomysł,
  • dlaczego warto wybrać wynajem długoterminwy auta
  • co przemawia za wynajmem długoterminowym samochodu

Czy wynajem długoterminowy auta to dobry pomysł?

Można korzystać z samochodu na co dzień i nie być jego właścicielem. Brak konieczności zakupu pojazdu staje się możliwy ze względu na opcję wynajmu. W Polsce działa wiele wypożyczalni i mogą one pochwalić się bogatym, zróżnicowanym asortymentem. Nie będzie wobec tego problemu z wybraniem dla siebie idealnego auta, które jak najlepiej spełni indywidualne potrzeby i będzie zgodne z osobistymi preferencjami. Wynajem długoterminowy polega na płaceniu comiesięcznej opłaty abonamentowej w zamian za użytkowanie ubezpieczonego i w pełni sprawnego technicznie auta. Nie ma konieczności kupowania pojazdu po zakończeniu umowy. Podpisuje się ją najczęściej na ponad rok, ale wiele firm umożliwia korzystanie z usług przez krótszy okres.

Dlaczego warto wybrać wynajem długoterminowy auta?

Wynajem długoterminowy to świetna alternatywa dla leasingu. Rozwiązanie to jest przeznaczone dla klientów zarówno indywidualnych, jak i biznesowych. W przypadku wypożyczenia samochodu nie ma żadnych ograniczeń. Do wyboru są przeróżne pojazdy. Nie trzeba prowadzić działalności gospodarczej, aby móc skorzystać z oferty wypożyczalni. Płaci się tylko za wynajem. Przekłada się to wobec tego na oszczędność pieniędzy. Nie trzeba ponosić kosztów związanych z ubezpieczeniem, serwisowaniem i naprawami. Jak wiadomo, stawki za polisy OC i AC przy dobrej jakości autach są bardzo wysokie. W przypadku wypożyczonego samochodu nie trzeba się nimi przejmować. Wszystkimi sprawami związanymi z ubezpieczeniem zajmuje się firma oferująca wynajem.

wynajem długoterminowy auta

Co przemawia za wynajmem długoterminowym samochodu?

W przypadku wynajmowania samochodu nie trzeba ponosić kosztów związanych z wymianą ogumienia. Wypożyczalnia pokrywa tego typu koszty, to samo dotyczy badań technicznych i wizyt w warsztatach samochodowych. Istnieje także możliwość dokupienia dodatkowych opcji typu rozmaite akcesoria do auta, zwiększenie limitu kilometrów. Kierowca ma zapewnioną profesjonalną opiekę assistance w razie awarii lub szkody, kradzieży. Można wobec tego liczyć na uzyskanie pomocy. Assistance obejmuje także rozmaite problemy w postaci braku paliwa na trasie, rozładowania akumulatora, przebitej opony. Można liczyć na podstawienie auta zastępczego na czas naprawy samochodu. W przypadku klientów biznesowych dużą zaletą będą lepsze odpisy podatkowe. Zwiększa się również zdolność kredytowa. Kolejną korzyścią staje się zredukowanie kosztów związanych z flotą pojazdów i ich utrzymaniem. Firma nie musi martwić się żadnymi dodatkowymi obciążeniami.

Tabletki na potencję

Redakcja faceci.com.pl

Redakcja to zespół ekspertów posiadających głęboką wiedzę na temat samochodów, motocykli oraz innych pojazdów mechanicznych. Ci eksperci są nie tylko pasjonatami, ale również profesjonalistami w swojej dziedzinie, posiadającymi doświadczenie w różnych obszarach branży motoryzacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?