Tutaj jesteś

Woda toaletowa a perfumowana – czy znasz różnice?

26 listopada 2022 Mężczyzna woda toaletowa a perfumowana

Każdy lubi otaczać się ładnymi zapachami. Woda toaletowa a perfumowana różnią się od siebie. Nakładanie na skórę różnych balsamów to jedno, ale nie można zapomnieć także o perfumach. Wybór jest obecnie ogromny, więc każdy znajdzie dla siebie idealny zapach. Można wybrać perfumy damskie, męskie lub nawet unisex, czyli uniwersalne dla każdej płci. Warto też wiedzieć, że wyróżnia się wody toaletowe i wody perfumowane. Mogłoby się wydawać, że są one tym samym, ale w praktyce wygląda to inaczej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • dlaczego woda perfumowana a perfum to nie to samo
  • czym się różnią woda toaletowa a perfumowana
  • co ostateczenie wybrać

Woda perfumowana a perfum to nie to samo

Niektórzy nie zdają sobie nawet sprawy z tego, że perfumy nie są tym samym, co woda toaletowa. Stosowanie obu tych nazw zamiennie jest oczywiście błędne. Warto wobec tego poznać różnice. Jeśli ktoś chce kupić prawdziwe perfumy, to niestety musi liczyć się z koniecznością poniesienia wysokich kosztów. Są one niezwykle drogie, a wynika to z bardzo wysokiego stężenia olejków zapachowych. Wystarczy zaledwie kilka kropli, aby intensywnie pachnieć przez długi czas. Zapach perfum jest niezwykle trwały, można mówić o utrzymywaniu się go na ubraniach przez wiele tygodni. Woda toaletowa zawiera zdecydowanie mniej olejków zapachowych. Aromat szybciej się ulatnia i ma mniejszą intensywność. Można liczyć na niższą cenę. Oczywiście produkty renomowanych marek nadal nie będą tanie.

woda toaletowa a perfumowana

Woda toaletowa a perfumowana – czym się różnią?

Woda toaletowa i perfumowana nie są tym samym. Podstawowa różnica między nimi polega na zawartości olejków zapachowych. W wodzie perfumowanej jest ich na poziomie to 19%. Będzie to wystarczające do zapewnienia intensywnego zapachu utrzymującego się do kilku godzin. Z kolei w wodzie toaletowej stężenie olejków utrzymuje się na poziomie nieprzekraczającym 10%. Po paru godzinach zapach się ulatnia. Jeśli ktoś szuka perfum delikatnych, to warto zdecydować się właśnie na wodę toaletową. Wybór jest obecnie ogromny. Wyróżnia się również wody kolońskie, w których stężenie olejków zapachowych utrzymuje się na poziomie to 5%. W sprzedaży znajdują się także mgiełki do ciała, których zadaniem jest głównie odświeżenie oraz wody po goleniu do codziennej pielęgnacji mężczyzn.

Co ostatecznie wybrać?

Jeśli ktoś potrzebuje zapachu trwałego, który nie zniknie w ciągu kilkunastu godzin, to powinien wybrać wodę perfumowaną. Występuje w wielu wariantach. Można wybrać wersję intensywną lub delikatną. Trzeba jednak uważać, bo dla niektórych osób zapach będzie zbyt intensywny. Woda perfumowana jest też droższą opcją niż woda toaletowa. Ta druga będzie idealną opcją na co dzień, do pracy. Można liczyć na lekki i subtelny zapach, utrzymuje się on stosunkowo krótko na skórze i ubraniach. Dla wielu osób szybkie utlenianie się aromatu będzie jednak sporym minusem. Przed zdecydowaniem się na zakup konkretnych perfum warto wybrać się do drogerii i skorzystać z testerów. Dobrym rozwiązaniem jest także na początek kupienie flakonu o niewielkiej pojemności. W zależności od pory roku i okazji, wybór padnie na nieco inny zapach. Najważniejsze będzie to, aby dobrać perfumy do swojej osobowości, indywidualnych preferencji.

Tabletki na potencję

Redakcja faceci.com.pl

Redakcja to zespół ekspertów posiadających głęboką wiedzę na temat samochodów, motocykli oraz innych pojazdów mechanicznych. Ci eksperci są nie tylko pasjonatami, ale również profesjonalistami w swojej dziedzinie, posiadającymi doświadczenie w różnych obszarach branży motoryzacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?