faceci.com.pl

Blog tematyczny dla mężczyzn o motoryzacji, technologii oraz biznesie

Mężczyzna

Pianka, mydło czy żel do golenia – co wybrać do usuwania zarostu?

Pianka, mydło czy żel do golenia – co wybrać do usuwania zarostu?

Zastanawiasz się, co jest lepsze do golenia – pianka, żel czy mydło? Mydło jest klasycznym środkiem do wyrabiania piany niezbędnej podczas usuwania zarostu. Spulchnia go i ułatwia golenie. Jednak mydło do golenia obecnie ma mocnych przeciwników – piankę i żele do golenia. Jak wybrać dobry kosmetyk? Jak używać pianki, a jak żelu, aby zminimalizować podrażnienia i golić się komfortowo, lekko i przyjemnie?

Czy można golić się na sucho?

Jeśli golisz się maszynką z żyletkami, golenie na sucho może mocno podrażniać skórę i prowadzić do zaczerwienienia, podrażnienia i stanów zapalnych. Zdecydowanie odradza się golenia na sucho, chyba że usuwasz zarost golarką elektryczną, która jest do tego przystosowana. Golenie na mokro pomaga nawilżyć skórę, zmiękcza włoski i minimalizuje podrażnienia. Użyj łagodnego kosmetyku do golenia i gol się w kierunku wzrostu włosów. Nigdy pod włos! Po goleniu nałóż balsam lub krem po goleniu, aby złagodzić podrażnienia.

Co lepsze: pianka czy żel? 

Wybierz kosmetyk do golenia, który jest dopasowany do potrzeb skóry i rodzaju zarostu. Co to oznacza?  Tradycyjnym kosmetykiem do golenia było mydło, które rozrabiało się w tyglu. Gęsta piana z mydła była stabilna i doskonale zmiękczała zarost. Dziś też są dostępne mydła do golenia, ale mężczyźni chętnie zastępują je piankami i żelami – ze względu na wygodę i szybkość aplikacji. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, co jest lepsze: pianka czy żel do golenia.

Celem obu kosmetyków jest „spulchnienie”, czyli zwiększenie objętości włosków, przez co łatwiej je usunąć. Pianka i żel daje też lepszy poślizg ostrzu. Minimalizują ryzyko mikrozacięć i porażnienia skóry. Produkty różnią się konsystencją. Pianka jest lżejsza i ma lekką formułę. Łatwo ją spłukać. Żel tworzy mocno skoncentrowaną piankę i jest bardziej wydajny niż pianka. Po nałożeniu na palce i rozmasowaniu pęcznieje. Co jest lepsze? To zależy od Twoich preferencji. Warto wypróbować produkty z dwóch grup i samodzielnie zdecydować.

Jak golić się z żelem do golenia? Jak korzystać z pianki do golenia?

Oto krótka instrukcja, jak używać żelu do golenia. Umyj twarz produktem do oczyszczania, na przykład żelem do mycia dla mężczyzn. Nałóż kosmetyk na koniuszki palców, a następnie na wilgotną skórę. Masuj aż do utworzenia gęstej piany. Gol się w kierunku wzrostu włosów i nie przyciskaj zbyt mocno maszynki. Po goleniu spłucz żel do golenia ciepłą wodą. Po goleniu dobrze jest też przyłożyć do twarzy ręcznik namoczony w chłodnej wodzie, co ukoi skórę. Następnie nałóż balsam lub zastosuj wodę po goleniu, która zdezynfekuje skórę i złagodzą wszelkie podrażnienia.

Korzystanie z pianki do golenia wygląda podobnie. Piankę wmasuj w skórę, tuż po wyciśnięciu z pojemnika, zanim zacznie pęcznieć. Kosmetyk zawsze nakładaj w przeciwnym kierunku do wzrostu włosa, czyli pod włos. Gol się zawsze z kierunkiem wzrostu włosa.  Warto pamiętać, że produkty z obu grup różnią się konsystencją i składem. Pianka piance nierówna, dlatego warto przetestować kilka jej rodzajów, zanim wybierze się tę ulubioną.

Jaki żel do golenia wybrać?

Zwróć uwagę, czy produkty mają w składzie substancje łagodzące, takie jak alantoina, aloes czy pantenol. Hipoalergiczna formuła jest odpowiednia dla skóry wrażliwej. Wybieraj żel do golenia lub piankę bez alkoholu, co zmniejsza ryzyko podrażnień i nie przesusza skóry. Warto wybierać kosmetyki do golenia i po goleniu od jednej marki, które mają często uzupełniające się działanie – nawilżają, koją i odświeżają skórę.

Materiał zewnętrzny

Udostępnij