Tutaj jesteś

Pianka, mydło czy żel do golenia – co wybrać do usuwania zarostu?

25 lipca 2023 Mężczyzna co wybrać do usuwania zarostu

Zastanawiasz się, co jest lepsze do golenia – pianka, żel czy mydło? Mydło jest klasycznym środkiem do wyrabiania piany niezbędnej podczas usuwania zarostu. Spulchnia go i ułatwia golenie. Jednak mydło do golenia obecnie ma mocnych przeciwników – piankę i żele do golenia. Jak wybrać dobry kosmetyk? Jak używać pianki, a jak żelu, aby zminimalizować podrażnienia i golić się komfortowo, lekko i przyjemnie?

Czy można golić się na sucho?

Jeśli golisz się maszynką z żyletkami, golenie na sucho może mocno podrażniać skórę i prowadzić do zaczerwienienia, podrażnienia i stanów zapalnych. Zdecydowanie odradza się golenia na sucho, chyba że usuwasz zarost golarką elektryczną, która jest do tego przystosowana. Golenie na mokro pomaga nawilżyć skórę, zmiękcza włoski i minimalizuje podrażnienia. Użyj łagodnego kosmetyku do golenia i gol się w kierunku wzrostu włosów. Nigdy pod włos! Po goleniu nałóż balsam lub krem po goleniu, aby złagodzić podrażnienia.

Co lepsze: pianka czy żel? 

Wybierz kosmetyk do golenia, który jest dopasowany do potrzeb skóry i rodzaju zarostu. Co to oznacza?  Tradycyjnym kosmetykiem do golenia było mydło, które rozrabiało się w tyglu. Gęsta piana z mydła była stabilna i doskonale zmiękczała zarost. Dziś też są dostępne mydła do golenia, ale mężczyźni chętnie zastępują je piankami i żelami – ze względu na wygodę i szybkość aplikacji. Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, co jest lepsze: pianka czy żel do golenia.

Celem obu kosmetyków jest „spulchnienie”, czyli zwiększenie objętości włosków, przez co łatwiej je usunąć. Pianka i żel daje też lepszy poślizg ostrzu. Minimalizują ryzyko mikrozacięć i porażnienia skóry. Produkty różnią się konsystencją. Pianka jest lżejsza i ma lekką formułę. Łatwo ją spłukać. Żel tworzy mocno skoncentrowaną piankę i jest bardziej wydajny niż pianka. Po nałożeniu na palce i rozmasowaniu pęcznieje. Co jest lepsze? To zależy od Twoich preferencji. Warto wypróbować produkty z dwóch grup i samodzielnie zdecydować.

Jak golić się z żelem do golenia? Jak korzystać z pianki do golenia?

Oto krótka instrukcja, jak używać żelu do golenia. Umyj twarz produktem do oczyszczania, na przykład żelem do mycia dla mężczyzn. Nałóż kosmetyk na koniuszki palców, a następnie na wilgotną skórę. Masuj aż do utworzenia gęstej piany. Gol się w kierunku wzrostu włosów i nie przyciskaj zbyt mocno maszynki. Po goleniu spłucz żel do golenia ciepłą wodą. Po goleniu dobrze jest też przyłożyć do twarzy ręcznik namoczony w chłodnej wodzie, co ukoi skórę. Następnie nałóż balsam lub zastosuj wodę po goleniu, która zdezynfekuje skórę i złagodzą wszelkie podrażnienia.

Korzystanie z pianki do golenia wygląda podobnie. Piankę wmasuj w skórę, tuż po wyciśnięciu z pojemnika, zanim zacznie pęcznieć. Kosmetyk zawsze nakładaj w przeciwnym kierunku do wzrostu włosa, czyli pod włos. Gol się zawsze z kierunkiem wzrostu włosa.  Warto pamiętać, że produkty z obu grup różnią się konsystencją i składem. Pianka piance nierówna, dlatego warto przetestować kilka jej rodzajów, zanim wybierze się tę ulubioną.

Jaki żel do golenia wybrać?

Zwróć uwagę, czy produkty mają w składzie substancje łagodzące, takie jak alantoina, aloes czy pantenol. Hipoalergiczna formuła jest odpowiednia dla skóry wrażliwej. Wybieraj żel do golenia lub piankę bez alkoholu, co zmniejsza ryzyko podrażnień i nie przesusza skóry. Warto wybierać kosmetyki do golenia i po goleniu od jednej marki, które mają często uzupełniające się działanie – nawilżają, koją i odświeżają skórę.

Materiał zewnętrzny

Z czego składają się przemysłowe instalacje technologiczne

Redakcja faceci.com.pl

Redakcja to zespół ekspertów posiadających głęboką wiedzę na temat samochodów, motocykli oraz innych pojazdów mechanicznych. Ci eksperci są nie tylko pasjonatami, ale również profesjonalistami w swojej dziedzinie, posiadającymi doświadczenie w różnych obszarach branży motoryzacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?