Tutaj jesteś

Co to jest vpn, dlaczego warto z niego korzystać?

26 listopada 2022 Mężczyzna co to jest vpn

Przeglądanie zasobów internetowych może być ograniczone w mniejszym lub większym stopniu w przypadku zagranicznego kontentu. Trzeba też mieć na uwadze, że w internecie czyha wiele niebezpieczeństw. Niestety nie brakuje osób, które chcą wyłudzić dane wrażliwe i je wykorzystać. Warto wobec tego zachować ostrożność, być czujnym i korzystać z różnych narzędzi mających na celu zwiększenie ochrony. Zaleca się wchodzić na strony gwarantujące szyfrowanie, aby osobiste dane nie wyciekły. Świetną opcję będzie również korzystanie z wirtualnej sieci prywatnej.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • co to jest VPN
  • dlaczego warto korzystać z VPN
  • czym wyróżniają się serwery proxy

Co to jest VPN?

Jest to wirtualna sieć prywatna, dzięki której możliwe staje się przeglądanie zasobów internetowych w bezpieczny sposób. Można liczyć na większe poczucie prywatności. Jego zadaniem jest schronienie prawdziwego adresu IP użytkownika. Przekłada się to na nie możliwość jego zlokalizowania. VPN to idealne rozwiązanie dla osób, które korzystają z publiczny hotspotu wifi stanowiących potencjalne zagrożenie. Nikt nie będzie śledzić ruchu internetowego. Ogromną zaletą VPN jest także możliwość ominięcia restrykcji stosowanej W niektórych krajach. Uzyskuje się dostęp do wielu cyfrowych treści, które do tej pory były poza zasięgiem. Połączenie się z Internetem przez VPN polega na tworzeniu bezpiecznego wirtualnego tunelu między serwerem.

Dlaczego warto korzystać z VPN?

Jeśli ktoś chce mieć zapewnioną skuteczną ochronę w publicznych sieciach wifi, to powinien zdecydować się na VPN. Jest to świetna opcja zarówno do użytku domowego, jak i w czasie podróży. Zmniejsza się ryzyko cyberataków. Dane osobowe są skutecznie chronione. Można bez obaw używać wifi na lotnisku, w lokalach gastronomicznych itd. Ukryjemy też naszą historię przeglądania i pobierania torrentów. Kolejną zaletą jest odblokowanie stron zablokowanych i ocenzurowanych. Za pomocą VPN możliwe staje się bezpieczne surfowanie na rozmaitych platformach typu HBO lub Netflix. Koniec z problematycznym buforowaniem podczas oglądania ulubionych seriali. Można liczyć na płynne odtwarzanie, co przekłada się na ogromny komfort. Za pomocą VPN możliwe staje się wybranie dowolnej lokalizacji. Można przebywać w Polsce, ale ustawić sobie adres na Tajlandię, USA lub Japonię.

co to jest vpn

Czym wyróżniają się serwery proxy?

Wiele osób zastanawia się, serwer proxy co to i czym różni się od VPN. Za pomocą serwera proxy możliwe staje się wyłącznie ukrycie swojego rzeczywistego adresu IP. Jeśli ktoś chce odblokować daną witrynę, na którą zostały nałożone jakieś restrykcje wynikające z lokalizacji, to można to zrobić właśnie dzięki nadaniu innego adresu IP. Rozwiązanie to świetnie sprawdza się również na platformach społecznościowych. Niestety nie można liczyć na zachowanie anonimowości, którą daje sieć VPN. W przypadku serwera proxy aktywność internetowa nie jest szyfrowana, co stanowi główną różnicę. W wirtualnej sieci prywatnej ukrywa się adres IP, można go zmieniać na inny i uchronić się przed wyciekiem danych wrażliwych. Możliwe staje się także uzyskanie pełnego dostępu do rozmaitych usług streamingowych.

Tabletki na potencję

Redakcja faceci.com.pl

Redakcja to zespół ekspertów posiadających głęboką wiedzę na temat samochodów, motocykli oraz innych pojazdów mechanicznych. Ci eksperci są nie tylko pasjonatami, ale również profesjonalistami w swojej dziedzinie, posiadającymi doświadczenie w różnych obszarach branży motoryzacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?