Tutaj jesteś

W jakie podeszwy mogą być wyposażone buty robocze?

13 kwietnia 2023 Poradnik buty robocze

Bezpieczeństwo i komfort pracy zależy od wielu czynników, w tym od jakości wykonania obuwia roboczego. Dla przykładu popularne buty Panter wyposażone są w specjalne podeszwy, dzięki którym są nie tylko wygodne i trwałe, ale co najważniejsze, dobrze przystosowane do określonych warunków pracy. Kluczowym elementem w tym zakresie jest sposób wykonania podeszwy i rodzaj użytego do jej produkcji materiału.

Ochrona przed skaleczeniami i poślizgnięciem

Podstawową funkcją podeszwy w każdych butach, również w roboczym obuwiu Panter, jest zabezpieczenie stóp przed nierównościami podłoża, przed wilgocią i zanieczyszczeniami. Dlatego podeszwy są najtrwalszym i jednocześnie zwykle najtwardszym elementem butów. W przypadku obuwia roboczego podeszwy mają dodatkowo chronić przed ryzykiem skaleczenia od wystających i ostrych elementów, na przykład gwoździ. Dlatego w wielu modelach butów roboczych stosuje się podeszwy antyprzebiciowe lub instaluje się w nich specjalne wkładki. Ważną funkcją podeszwy w butach roboczych jest również ochrona przed poślizgnięciami. Dlatego w większości butów dedykowanych pracy na placu budowy lub w środowisku przemysłowym stosuje się podeszwy antypoślizgowe. Buty Panter, takie jak np. https://efektbhp.pl/firm-pol-1554182134-PANTER.html występują również w wersji z podeszwami odpornymi na gorące podłoże. To dodatkowa funkcja, niezwykle pożądana w niektórych miejscach pracy, minimalizująca ryzyko stopienia podeszwy, zapewniająca dobrą izolację cieplną stóp od podłoża.

Buty do pracy w laboratorium i warsztacie

Antypoślizgowe podeszwy stosuje się praktycznie w każdym rodzaju obuwia roboczego, także w laboratoryjnych i warsztatowych butach Panter. W przypadku butów do prac warsztatowych ważne jest również ich odpowiednie zabezpieczenie przed działaniem niszczących substancji chemicznych, w tym olejów i smarów. Dlatego niektóre buty Panter, wyposażone są w podeszwy nie tylko antypoślizgowe, ale także olejoodporne, wykonane z materiałów, które nie wchodzą w reakcje chemiczne z tego typu substancjami. W przypadku obuwia laboratoryjnego stosowane są również specjalne podeszwy antybakteryjne i antywirusowe oraz antystatyczne. Właściwości antystatyczne butów roboczych mają zapobiegać powstawaniu ładunków elektrostatycznych na ciele człowieka.

Profesjonalne obuwie robocze w zależności od przeznaczenia może być wyposażone w różnorodne podeszwy. W butach Panter (polski producent wyposażenia BHP) stosuje m.in. podeszwy antyprzebiciowe, antypoślizgowe, antystatyczne, olejoodporne, antywirusowe, przeciwbakteryjne, a także charakteryzujące się dużą odpornością na wysokie temperatury.

Faktoring a wsparcie w okresie wzrostu biznesu

Redakcja faceci.com.pl

Redakcja to zespół ekspertów posiadających głęboką wiedzę na temat samochodów, motocykli oraz innych pojazdów mechanicznych. Ci eksperci są nie tylko pasjonatami, ale również profesjonalistami w swojej dziedzinie, posiadającymi doświadczenie w różnych obszarach branży motoryzacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?