faceci.com.pl

Blog tematyczny dla mężczyzn o motoryzacji, technologii oraz biznesie

Poradniki

Jak znaleźć dobry sklep z akumulatorami?

Jak znaleźć dobry sklep z akumulatorami?

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszy się sklep z akumulatorami. Należy pamiętać, że raz na jakiś czas każdy akumulator należy wymienić, ponieważ wynika to ze specyfiki jego budowy i pracy.

Zakup akumulatora

Z reguły kilka lat wynosi żywotność akumulatora rozruchowego w samochodzie. Do bardzo powolnej i naturalnej degradacji przyczynia się naprzemienne rozładowywanie i ponowne ładowanie akumulatora. W tym artykule wyjaśnimy, jak znaleźć dobry sklep z akumulatorami, a także podpowiemy na co zwrócić uwagę przy zakupie. Warto mieć na uwadze, że akumulator powinien współpracować z naszym modelem samochodu. Trzeba zacząć od tego w jakich miejscach można w ogóle zakupić akumulator.

W hipermarkecie na półkach działu motoryzacyjnego można spotkać akumulatory. Można jednak śmiało powiedzieć, że dobrym miejscem na zakup akumulatora nie jest hipermarket. Wyprodukowane akumulatory muszą być przechowywane w określonych warunkach. Dodatkowo zanim urządzenia się sprzedadzą, powinny być kontrolowane co jakiś czas. Nabywca może trafić na akumulator niezdolny do pracy, jeśli nie był doładowywany co 1-2 miesiące.

Najlepiej zakupić akumulator w sprawdzonym i renomowanym sklepie internetowym, który wiele lat działa na rynku i cieszy się dobrą opinią wśród klientów. Ważną rolę odgrywa także czas przechowywania akumulatorów w dużych sklepach. Lepiej nie kupować akumulatorów niewiadomego pochodzenia, ponieważ może się okazać, że urządzenia są uszkodzone. Zbyt długie nieużytkowanie akumulatora ma bardzo negatywny wpływ. Chodzi tutaj o czas między wyprodukowaniem a zamontowaniem w pojeździe docelowym.

Wybór akumulatora

Warto zwrócić szczególną uwagę na fakt, że dobre sklepy z akumulatorami określają precyzyjnie termin dostarczenia urządzeń na magazyn. Istotne znaczenie ma też droga, którą akumulator musiał przebyć od producenta. Jeśli ruch w sklepie jest duży to ma to bezpośrednie przełożenie na obrót. Dzięki temu możemy się spodziewać, że kupimy nowy akumulator, który był niedawno wyprodukowany. W sklepach, które nie mają wyrobionej renomy akumulatory potrafią nawet miesiącami stać na półce. Po takim czasie są już bezużyteczne i nadają się do wyrzucenia.

Warsztat samochodowy jest kolejnym miejscem, w którym można kupić akumulator. Znacząca może być także marża zakupów warsztatowych, jeśli jest to miejsce godne zaufania. Możliwość wymiany akumulatora na miejscu jest ogromną zaletą zakupu w warsztacie samochodowym. Warto jednak podkreślić, że wymiana akumulatora nie jest skomplikowana i nawet mało doświadczone oraz początkujące osoby powinny sobie poradzić. W warsztatach są jednak czasami kolejki, ponieważ jest duża różnorodność wykonywanych prac. Żeby ominąć kolejki można się po prostu wcześniej umówić na wizytę.

Jeśli masz wątpliwości, który akumulator wybrać to poproś o pomoc fachową obsługę. Fachowcy pomogą ci dopasować właściwy akumulator do twojego auta. Lokalne sklepy z akumulatorami również warto odwiedzać, ponieważ w takich miejscach jakość obsługi klienta stoi naprawdę na bardzo wysokim poziomie.

Auto na czas

Udostępnij