Tutaj jesteś

Dlaczego nie warto bać się dentysty?

22 listopada 2022 Poradnik dentysta

Pomysł pójścia do dentysty może wzbudzać strach u większości ludzi i to powoduje, że często odkładamy wizytę do granic możliwości. Najczęściej do momentu, aż z zębem jest naprawdę źle i doświadczamy nieprzyjemnego bólu. Niektórzy specjaliści porównują ból zęba nawet do bólu porodowego, dlatego warto przełamać w sobie strach i nie dopuścić do tak nieprzyjemnej sytuacji. Jeśli jesteś typem osoby, która boi się dentysty, jesteśmy tutaj, aby przekonać Cię, dlaczego należy wyzbyć się tego uczucia i odważyć się na wizytę u stomatologa. Dobra wiadomość jest taka, że wiele nagłych przypadków stomatologicznych można wyleczyć podczas jednej wizyty.

Nowa technologia sprawia, że leczenie jest bardziej komfortowe niż dawniej

Stomatologia w ostatnich latach przeszła długą drogę. Nowe technologie sprawiają, że większość zabiegów jest mniej bolesna niż kiedyś i powoduje mniejszy dyskomfort, co oznacza, że nawet jeśli nie cieszysz się na myśl o wizycie u dentysty, przynajmniej będziesz w stanie przejść przez nią bez większych problemów.

Personel gabinetu stomatologicznego jest specjalnie przeszkolony w zakresie zapewniania pacjentom komfortu podczas leczenia – wie, jak ważne jest, aby nie wpadali oni w panikę ani nie czuli się niekomfortowo.

Nowe technologie sprawiają, że stomatologia jest bardziej komfortowa niż kiedyś. Aby pomóc pacjentom zrelaksować się podczas zabiegu, dostępne są różne opcje sedacji, od podtlenku azotu (gazu rozweselającego) do podtlenku azotu w połączeniu z tlenem lub innymi lekami, takimi jak Valium (diazepam).

Dzięki zaawansowanej technologii, nowoczesnemu sprzętowi, miejscowe znieczulenie to największy ból jaki możesz odczuć podczas zabiegu. Doświadczony w znieczulaniu dentysta jest w stanie wykonać nakłucie niemal bez bólu.Trwa to bardzo krótko i jest naprawdę do zniesienia!

Braki w uzębieniu lub próchnica obniżają samoocenę

Jeśli masz braki w uzębieniu lub próchnicę, to być może boisz się dentysty. Nie jest to dobry pomysł, ponieważ wpłynie to na Twoje ogólne samopoczucie. Brakujące zęby sprawiają, że jama ustna osoby wygląda źle, zwłaszcza jeśli brakujący ząb znajduje się z przodu. Mogą one również prowadzić do innych problemów, takich jak choroby dziąseł i nieświeży oddech.

Osoby mające ubytki lub próchnicę, często są bardziej wycofane, mniej się uśmiechają, a nawet cierpią na tym ich relacje towarzyskie. Może to prowadzić do depresji, która z kolei może powodować dalsze problemy. Jeśli unikałeś dentysty z powodu tych problemów, ważne jest, aby umówić się na wizytę tak szybko, jak to możliwe.

Im dłużej czekasz z wizytą tym gorzej

Jeśli nie chodzisz na wizyty do dentysty regularnie, to w dłuższej perspektywie staje się to dla Ciebie droższe i bardziej bolesne. To może prowadzić do poważnych problemów zdrowotnych, w tym utraty zębów, choroby dziąseł, a nawet problemy z sercem z bakterii wchodzących do krwiobiegu z zainfekowanych dziąseł i kieszeni przyzębia wokół zębów.

Wszelkie wątpliwości możesz omówić ze swoim dentystą

Dentyści to wysoko wyszkoleni specjaliści, którzy używają najnowocześniejszego sprzętu i materiałów do zapewnienia pacjentom opieki stomatologicznej. Są ekspertami w tym, co robią, ale chcą również, aby ich pacjenci rozumieli, co dzieje się podczas leczenia, aby zmniejszyć lęk przed wizytą w gabinecie dentystycznym. Wszelkie wątpliwości możesz omówić ze swoim stomatologiem, któremu zależy na tym, abyś czuł się komfortowo i był zadowolony z usługi.

Choroby zębów mogą prowadzić do poważnych chorób

Choroby stomatologiczne mogą prowadzić do wielu innych problemów zdrowotnych. Na przykład, choroba dziąseł może powodować choroby serca i cukrzycę, ponieważ zwiększa ryzyko rozwoju bakterii w krwiobiegu. Próchnica zębów może prowadzić do utraty zębów i wpływać na wygląd. Rak jamy ustnej jest jednym z najczęściej występujących obecnie nowotworów.

Choroba dziąseł może również zwiększyć ryzyko wystąpienia cukrzycy i udaru. Schorzenie dziąseł może powodować, że organizm wytwarza wyższe poziomy substancji zwanych cytokinami, które wpływają na układ odpornościowy. Wysokie poziomy tych substancji są związane z wieloma problemami medycznymi, takimi jak choroby serca, zapalenie stawów i cukrzyca.

Tabletki na potencję

Redakcja faceci.com.pl

Redakcja to zespół ekspertów posiadających głęboką wiedzę na temat samochodów, motocykli oraz innych pojazdów mechanicznych. Ci eksperci są nie tylko pasjonatami, ale również profesjonalistami w swojej dziedzinie, posiadającymi doświadczenie w różnych obszarach branży motoryzacyjnej.

MOŻE CIĘ RÓWNIEŻ ZAINTERESOWAĆ

Jesteś zainteresowany reklamą?