.

Numery archiwalne SUBskrypcji:

MAJ 2005 - Newsletter nr 8

Medycyna ortomolekularna w walce z podstawowymi przyczynami choroby

- - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

,,Medycyna ortomolekularna kładzie nacisk na naturalne substancje takie jak witaminy, minerały, aminokwasy, tłuszcze nienasycone i dietę w procesie zapobiegania i leczenia chorób. Alergie żywieniowe i chemiczne , bielnik i pasożyty są uważane za ważne. W razie potrzeby wykorzystuje się chelację w celu eliminacji ciężkich toksycznych metali . Jestem zwłaszcza zainteresowany użyciem mega dawek witamin C, zarówno doustnie jak i dożylnie.''  
        Robert F. Cathart, lekarz medycyny  (www.orthomed.com )


 


Spis treści:
- - - - - - -- --
1/ Obecności pasożytów przyczyną chorób mózgu i układu nerwowego oraz alergii i astmy;
2/ Skażenie środowiska groźne dla zdrowia;
3/ Chelacja czyli naturalna metoda oczyszczania organizmu z polutantów;
4/ ,,Sekret witaminy C '' dr Robert F. Cathcart - fakty;

= = = = = = = = = = == = = = = = = = = = = = = = 

1/ Obecności pasożytów przyczyną chorób mózgu i układu nerwowego oraz alergii i astmy

Najnowsze badania medyczne w Ameryce Północnej podają, że około 85% ludności ma w swoim organizmie przynajmniej jednego pasożyta. W przyrodzie istnieje olbrzymia ilość rożnych zarazków, a ich nosicielami są ludzie i zwierzęta. Pasożyty mogą wędrować w naszych organizmach do różnych narządów wewnętrznych: do mózgu, płuc, do nerek, wątroby i serca.
Wydzielają przy tym silnie trujące jady - toksyny, które nasz system immunologiczny musi neutralizować i eliminować z organizmu.
Ciekawym przykładem może być padaczka lekooporna
 - link: http://www.gronkowiec.pl/padaczka.html
oraz alergia na tle obecności pasożytów w organizmie
Więcej na ten temat tutaj - http://www.gronkowiec.pl/alergia.html
================================


2/ Skażenie środowiska groźne dla zdrowia

"Z punktu widzenia problemów zdrowotnych, trzecie tysiąclecie będzie okresem grzybic i  alergii.  Spróbujcie mi uwierzyć, a ja wyprzedzę epokę."

 - dr Josef Jonas " Zagadki Zdrowia"

Główne przyczyny chorób: alergia i astma w XXI wieku tutaj
- link: http://najlepszesuplementy24.pl/lekarz-ci-o-tym-nie-powie,27.html

Pasożyty są wszędzie. Można je przejąć od zwierząt lub ludzi, przez spożywanie zatrutego bakteryjnymi jadami pożywienia lub nieświeżego - zainfekowanego pleśnią.
Żyjemy w świecie, w którym jesteśmy narażeni na zanieczyszczenia, a tych coraz częściej nasze nadmiernie przepracowane oczyszczaniem i neutralizacją toksyn organizmy, nie są w stanie się pozbyć. Sztuczne konserwanty w produktach spożywczych (nie mówimy tu o naturalnych składnikach konserwujących), chemikalia w kosmetykach i szamponach, chemiczne leki, metale ciężkie w naszych plombach oraz w spalinach samochodowych czy freon z nieszczelnej klimatyzacji lub lodówki, które wdychamy -  wszystko to wywiera bardzo niekorzystne skutki na nasze zdrowie.

Szczegóły na ten temat znajdziesz tutaj - link:
http://www.gronkowiec.pl/skazenia.html
============================

3/ Chelacja czyli naturalna metoda oczyszczania organizmu z polutantów

W naturalnym pożywieniu zawsze znajdują się pewne bardzo istotne składniki - chelaty. To dzięki nim w bezpieczny sposób do wnętrza organizmu mogą być dostarczane składniki odżywcze,  jak również mogą być odprowadzane produkty przemiany materii, metale ciężkie i toksyny czyli tzw. polutanty.

Szczerzej na temat chelatów czytaj tutaj:
http://www.faceci.com.pl/chelatacja.html
=================================

4/ ,,Sekret witaminy C'' dr Robert F. Cathcart - fakty

Tłumaczenie z archiwum strony www.orthomed.com

,,(…) Wirus Ebola i z Marburga, ptasiej grypy, wirus gorączki zachodniego Nilu, polio i wszelkich ostrych chorób zakaźnych mogą być leczone albo zaleczane wielokrotnymi dawkami witaminy C

Wyniki z Marburga 3 maja 2005:

Przemysł farmaceutyczny, eksperci na temat gorączki krwotocznej = 280 drastycznych przypadków śmierci, krwawienie, plucie krwią, inne swoiste objawy szkorbutu
Badanie poziomu witaminy C we krwi = 0
Próbne badanie kuracji askorbinowej = 0

Wyniki z Marburga 18 maja 2005:
Przemysł farmaceutyczny, eksperci na temat gorączki krwotocznej = = 311 + 8 = 319 dramatycznych przypadków śmierci, krwawienie, plucie krwią, inne swoiste objawy szkorbutu
Badanie poziomu witaminy C we krwi = 0
Próbne badanie kuracji askorbinowej = 0

Większość przypadków wirusa Ebola i z Marburga, ptasiej grypy, i gorączki zachodniego Nilu jak wszystkich ostrych i zakażeń mogą być leczone lub zaleczone wielokrotnymi dawkami askorbinianu sodu (witamina C aplikowana dożylnie). Dzieje się tak, ponieważ wszystkie te choroby powodują objawy i zabijają z powodu ogromnej ilości wolnych rodników. Witamina C (akorbinian) jako silny  antyoksydant  oczyszcza komórki z wolnych rodników, działając poprzez dostarczanie elektronów neutralizujących duże ilości wolnych rodników powodujących te choroby.

To prawda, że staramy się nie tracić zasobów witaminy C, witaminy E i innych czynników zwalczających wolne rodniki, ale przeważnie uważamy, że małe ilości witamin zapobiegają chorobom.
Niestety najczęściej pomijanym faktem jest ten, mówiący, że niektóre z tych zwalczających wolne rodniki (zwłaszcza witamina C i E) są niszczone bardzo szybko w chorych tkankach przytłoczonych przez wolne rodniki.
Oczywistym przykładem tego mógłby być ostry gnilec ogólnoustrojowy, objawiający się gorączką krwotoczną. Okazuje się, że zręcznie ukrywa się fakt, iż nikt nie zaleca badań poziomu witaminy C we krwi u ciężko chorych pacjentów z krwotokami.

Można spekulować, dlaczego pacjentom z krwotokami nie zaleca się badań poziomu witaminy C we krwi, kiedy najbardziej znanym symptomem szkorbutu są krwotoki. Czy to trudny do pojęcia poziom głupoty, czy może są jakieś finansowe przyczyny nie zlecania badań i nie podejmowania leczenia wywołanego w sposób oczywisty przez ostry szkorbut/gnilec?

Kluczowym zagadnieniem i zagadnieniem pomijanym nawet przez naukowców najbardziej zorientowanych w tematyce żywieniowej jest to, że przy pomocy większości antyoksydantów pochłaniających wolne rodników, elektrony wchłaniane w zwykłych a nawet dużych dawkach są minimalne, a większość elektronów jest dostarczana przez proces metaboliczny u pacjenta. Te procesy są niestety lawinowe pod względem szybkości.
Ilekroć pojawiają się objawy stanu zapalnego, tempo w jakim organizm może dostarczyć korzystne elektrony zostaje przekroczone. Witamina C jest jedynym czynnikiem zwalczającym wolne rodniki, który możemy przyswoić w dużych ilościach. Jest niezbędna do dostarczenia tej liczby elektronów, która zneutralizuje te ogromne ilości wolnych rodników, jakie są wytwarzane w większości chorób. Jednakże w przypadku Eboli, Marburga, gorączki zachodniego Nilu i ptasiej grypy, te ilości wolnych rodników, jakie są wytwarzane w tych procesach chorobowych, są za duże nawet dla dużych doustnych dawek witaminy C (kwasu askorbinowego). Ilość elektronów w askorbinianie sodu, która może być tolerowana dożylnie jest nawet większa niż elektronów w kwasie askorbinowym tolerowanym doustnie. Dlatego też, w tych ciężkich przypadkach niezbędne jest dostarczenie wystarczającej ilości elektronów przy pomocy askorbinianu sodu podanego dożylnie.

Mówiąc wprost, wszystkie te informacje muszą być chowane w tajemnicy przed opinią publiczną, ponieważ mogłoby się stać oczywistym dla każdej myślącej osoby, że skoro witamina C może leczyć Ebole, Marburg, gorączkę zachodniego Nilu i ptasią grypę, to co  w przypadku innych chorób zakaźnych i stanów zapalnych?

Jest to powodem, dla którego wyleczenie polio przez dr med. Frederik Klennera opublikowane w 1949 roku było trzymane w tajemnicy. To właśnie z tego powodu wyszukiwarka Google dla hasła witamina C dziś uzyska 6-12 milionów linków (wyszukiwarka Yahoo 9 milionów, w.Ask Jeeves 4 miliony w zależności od dnia. Jednak powinno nas zastanowić, iż w rocznym wykazie JAMA( Dziennik Amerykańskiego Medycznego Stowarzyszenia) albo w rocznym wykazie Nowo Angielskiego Dziennika Medycznego nie ma ani jednego odniesienia do witaminy C.

Jeżeli każdy wiedziałby jak używać dużych dawek witaminy C - askorbinianu doustnie i dożylnie, byłoby to finansową katastrofą dla przemysłu farmaceutycznego.
Zasadniczym pytaniem jest, czy sekret witaminy C może być zachowany w tajemnicy teraz, kiedy Internet wykrzykuje prawdę cały czas. Telewizja, radio, magazyny, medyczne czasopisma, lekarze, farmaceuci, prawnicy, politycy, wydawcy naukowi mogą się na to zgodzić, będąc tym w ogromnym stopniu finansowo zainteresowani, ale Internet nie. Ten sekret witaminy C kosztuje tryliony dolarów i miliony istnień przez lata.

Jeżeli masz stronę internetową i znasz moc witaminy C, nawet w przypadku przeziębień czy grypy, proszę zalinkuj tą stronę. Wyślij e-maile do znajomych na ten temat. Musimy zmusić do uczciwego zbadania i wykorzystania wielokrotnych dawek witaminy C. To, jak się mają sprawy z obecnym wykorzystywaniem dużych ilości witaminy C nie zostanie zbadane.
Uczciwe zbadanie askorbinianu nie jest w finansowym interesie przemysłu farmaceutycznego. Ale oni nie mogą kontrolować Internetu i możemy wymusić dyskusję na ten temat (...)''Pomimo utajania do dziś wielu pozytywnych wyników badań nad witaminą C, już dawno temu przed laty, noblista Linus Pauling dobrze znał wartość witaminy C dla zdrowia, stosując ją dużych dawkach kilkunastu gram dziennie. Przeczytaj o tym tutaj:
http://www.faceci.com.pl/pauling.html

Chroń swoje prawo do używania swoich witamin i wolność wyboru

. .

Więcej na temat profilaktycznego oraz leczniczego działania naturalnej witaminy C (np. brak informacji  w wykazie Dziennika Amerykańskiego Medycznego Stowarzyszenia, w wykazie Nowo Angielskiego Dziennika Medycznego ) jako dużej pomocy w chorobie i w zachowaniu zdrowia na długie lata znajdziesz na stronie dla Klubowiczów CaliVita:
http://najlepszesuplementy24.pl/lekarz-ci-o-tym-nie-powie,27.html
================================

Poprzednie numery archiwalne NEWSLETTER - link:  http://www.faceci.com.pl/subskrypcja.html

Pozdrawiamy czytelników NEWSLETTER

Renata Zarzycka-Bienias i Bogusław Bienias
http://www.zarzyccy.pl

www.najlepszesuplementy24.pl

==========================

POLEĆ NAS ZNAJOMYM
 http://www.gronkowiec.pl 

Numery archiwalne SUBskrypcji

Cennik    Sklep Internetowy PL>>     OnLine Shop EU oraz dla pozostałych krajów poza Polska >>      wyślij link        Zapytaj    strona do druku     


CHOROBY OPISANE : NOWOTWORY, RAK, BIAŁACZKA, PROSTATA, MIĘŚNIAKI CZERNIAK, AIDS, CYSTY, TORBIELE, GUZY, MIGRENA, CUKRZYCA, PADACZKA (EPILEPSJA), DYSTROFIA MIĘSNI, MIASTENIA, FIBROMIALGIA  RAK, CUKRZYCA WRZODY, CANDIDA, GRZYBICA, GRONKOWIEC, ŁUSZCZYCA, PÓŁPASIEC, ALERGIA, ASTMA, GUZY, ANOREKSJA, AUTYZM, ARTRETYZM, REUMATYZM, PODAGRA, DNA MOCZANOWA, BÓL GŁOWY, (FIBROMYALGIA), GRONKOWIEC, DROŻDŻAKI, INFEKCJA, ISCHIAS, KORZONKI, NERWOBÓLE, ZAPALENIE NERWU TRÓJDZIELNEGO, WIRUSOWE ZAPALENIE WĄTROBY, LAMBLIE, OWSIKI, GLISTY, PASOŻYTY, ACIDOZA, MIĘŚNIAKI,  ZAPALENIE GARDŁA (MIGDAŁY, MIGDAŁKI), ANGINA, ALKOHOLIZM, NAŁOGI, NADCZYNNOŚĆ I NIEDOCZYNNOŚĆ TARCZYCY, Nastrój, stres, depresja, ZOSTER, RÓŻA, NADWAGA, OTYŁOŚĆ, CELULITIS, prostata, zapalenie gruczołu krokowego, zatoki, wrzody żołądka i dwunastnicy, żółtaczka zakaźna, impotencja, na potencję,  niepłodność, choroba Parkinsona, Alzheimera, neurologiczna, paraliż, toczeń, stwardnienie rozsiane, cytologiczne problemy szyjki macicy, zapalenie, torbiele jajników, cysty piersi, drożdżyca, gronkowiec,rak, nowotwory, cukrzyca, polfiria, róża, nowotwór, szpiczak, opieka paliatywna, parodontoza, opryszczka, Łuszczyca, problemy z zajściem  w ciążę, miesiączka nieregularna, poronienia,   zatrucie ciążowe i inne,  gruźliczak mózgu i płuc, gruźlica, gruźlica, gruźliczak mózgu, płuc, autyzm , prostata, zapalenie gruczołu krokowego, guzy, cysta, torbiel, rak, nowotwory, candida, grzybica, drożdżaki, gronkowiec złocisty, clostridium, zapalenie gardła, zapalenie zatok. powiększenie się migdałów, migdaly, migdałów, choroby gardła, lamblioza, lamblie, padaczka, epilepsja, autyzm, przetoka, sepsa, Ascaris lumbricoides.  Tematy i produkty pomocnicze: biofotony, bioenergia, energia, słońca, mangostan, Zenthonic, algi, Paraprotex, Polinesian NONI to produkt naturalny posiadający swoja bioenergię. BIOENERGIA noni,   Więcej>>>