Rozdział: stres, nerwobóle

Numery archiwalne SUBskrypcji >>

CZERWIEC  2006 - Newsletter nr 23

LETNIE UPAŁY - WYDANIE SPECJALNE e-NEWS

Jak chronić się w upalne dni?

 

Witaj!

W ostatnich dniach dowiedzieliśmy się z prasy, iż w kierunku Polski podąża ogrom gorącego powietrza z nad Afryki.

Czy kiedykolwiek w centrum takich upałów w lipcu czy w sierpniu w ubiegłych latach, byliście Państwo w krajach Afryki lub w innych ciepłych krajach leżących blisko równika?

Tam ratują nas tylko wiatraczki i klimatyzacja oraz duże ilości wody, która jest tam ,,na wagę złota''.


=================================

<< Aby nieco się schłodzić, kliknij w foto

Spis treści:
1/ Jakie napoje wypijać?
2/ Jak odżywiać się w upalne dni?
3/ Kapsaicyna i pieprz cayenne na upalne dni
4/ Jak zabezpieczyć na upał osoby starsze?
5/ Produkty energetyzujące na upalne dni - Energy&Memory
6/ Jak chronić skórę przed nadmiarem promieni słonecznych (OXYMAX)?

=================================

1/ Jakie napoje wypijać? 

Dzieci i osoby starsze powinny mieć zabezpieczoną odpowiednia ilość czystej wody do picia , najlepiej nie zimną, w naturalnej temperaturze. Słodzone napoje, kolorowe napoje, oranżada, kawa i woda gazowana, jeszcze bardziej wzmagają pragnienie, zatem najkorzystniejsza jest czyta woda niegazowana o dużym zasobie soli mineralnych, wypijana w większych ilościach niż zazwyczaj. Musimy wziąć pod uwagę iż w upalne dni, woda wydostaje się z naszego organizmu poprzez pot – naturalne chłodzenie  - a zatem nasz organizm wymaga większego nawodnienia.

Jak wybierać odpowiednia i najlepszą wodę mineralną dla siebie i swojej rodziny.

Z pewnością nie należy sugerować się ceną, aby ,,nie zapłacić wysokiej ceny za swoje zdrowie’’, jak to się dzieje w przypadku oszczędności w sporcie.

Woda wodzie jednak nierówna, jak czytamy w artykuł Tadeusza Wojtaszka - ,,Jazda na minerałach przybliża nam ten temat’’. Sportowcom po dużym wysiłku i stresie zdarza się zemdleć, a nawet umrzeć. To nie brak kalorii, lecz magnezu, może być przyczyną tragedii. Niech ten artykuł będzie nauka dla nas wszystkich i zarazem dobrym szkoleniem jak dobierać odpowiednie napoje podczas upału – dlaczego woda mineralna powinna zawierać dużo soli mineralnych?

Tutaj jest  link: http://www.faceci.com.pl/magnez.html  (szukaj artykułu w dole strony)

Warto zatem w upalne dni dodatkowo podawać na noc 1 kapsułki/tabl.  i 1 kaps./tabl.  rano do śniadania Strong Bones lub Power Mins, aby uzupełnić niezbędne sole mineralne w naturalnej postaci (dzieci  w mniejszych dawkach 1 kaps./tabl. dziennie rano do śniadania).

Szczegóły na stronie - www.faceci.com.pl/strong_bones.html

Herbata miętowa również mocno wskazana.

  

2/ Jak odżywiać się w upalne dni?

Zimne lodowate napoje wbrew powszechnej opinii, nie wchłoną się w całości w jelicie, ale raczej zablokują to wchłanianie poprzez działanie zimnych temperatur w efekcie, których nastąpi skurcz naczyń. Spożywanie z nimi posiłków jest wręcz szkodliwe, gdy posiłki te nie będą mogły zostać poprawnie strawione. Zimna, lodowata woda działa na żołądek podobnie jak na jelito – powoduje skurcz kanałów, którymi nie mogą teraz przedostać się soki trawienne. Zatem popijanie po jedzeniu jest niewskazane – powinno się to robić minimum ½ godziny po posiłku lub nawet później. Natomiast popijanie lodowatymi napojami, powoduje poważną niestrawność posiłku, a w efekcie, kiedy taka sytuacja powtarza się zbyt często, może spowodować wrzody żołądka i dwunastnicy, procesy gnilne w jelicie, namnażaniu się pasożytów i poważne owrzodzenia ścian jelita do choroby Leśniowskiego-Crohna i innych włącznie.

Wielokrotnie pisałam o tym, że jelito jest podstawą naszego zdrowia lub choroby. Jeśli choruje, z czasem będziemy również chorować na coraz to inne choroby, które będą się nakładały jedna na drugą. Jeśli będą one leczone nieprawidłowo, zbyt dużo antybiotyków, leków sterydowych, zabrniemy w ślepy zaułek. Niestety medycyna klasyczna leczy przede wszystkim w ten sposób, a nieliczni świadomi tego ludzie nie zgadzają się z tego typu postępowaniem klasycznym i poszukują wielu innych metod naturalnych. Podstawą leczenia we wszystkich chorobach, jest przecież odpowiednie żywienie – dieta – najkorzystniejsza to dieta zgodna z grupa krwi połączona z zasadami diety rozdzielnej oraz odpowiednia suplementacja naturalna ( unikaj półsyntetycznych  i pasteryzowanych produktów).
O tym więcej materiału znajduje się na naszych stronach:

www.faceci.com.pl/dieta.html

www.gronkowiec.pl/dieta.html

www.schudnij.com.pl/rozdzielna.html

Tak odpowiednio dobrana dieta, jest również korzystna podczas upalnych dni, gdyż nadmiernie nie obciąża układu trawienia naszego organizmu, szkodliwymi substancjami. Zatem dzięki temu nie odbiera nam energii poprzez dostawę w pożywieniu szkodliwych dla naszej grupy krwi składników, a raczej będąc lekką i łatwo strawną - otrzymamy więcej energii na upalne dni, a przy okazji organizm będzie lepiej pracował i chłodził się.  Jeśli jeszcze wzbogacimy ją 5 razy dziennie w owoce i warzywa, bogate przecież we własną wodę strukturalną - wysokoenergetyczną ( 85-95% owoców to woda), to nasz organizm otrzyma dodatkowe porcje nawodnienia wodą najlepszego rodzaju – strukturalną woda z owoców – wysokoenergetyczną. Będziemy silniejsi, sprawniejsi i lepiej nawodnieni, gdyż woda ta wielokrotnie zwiększa ogólne przywalanie płynów w organizmie.

Dla przykładu woda kranowa, przegotowana czy z filtra osmotycznego (niezmineralizowana), zmniejsza poziom wchłanialności  płynów, ze względu na brak tzw. strukturyzacji cennej w bioenergię - organizm musi ja przystosować do swoich potrzeb i wydatkować na to własna energię. Dlatego tym bardziej należy uzupełniać codzienne żywienie w żywe produkty (owoce i warzywa na surowo)  oraz najlepsze suplementy naturalne  np. firmy CaliVita.

Dodatkowo owoce posiadają znaczne ilości antyoksydantów – ochronnych substancji przez udarem, atakiem serca, miażdżycą oraz niezbędnych jako ochrona podczas opalania. Owoce wraz z warzywami, posiadają sporą ilość bardzo ważnego składnika – błonnika – niezbędnego do ochrony naszego jelita przed infekcjami wakacyjnymi. Zatem podczas upalnych dni, powinniśmy w pełni korzystać z tych cennych i świeżych darów lata i dziennie spożywać do 2 kg owoców i warzyw. W taki sposób nasz organizm będzie w pełni zabezpieczony przez chorobami i upałem. Czy tak właśnie odżywiasz się?

 

3/ Kapsaicyna i pieprz cayenne na upalne dni

Rodzimi Amerykanie w tym meksykańscy m.in. Aztekowie, Majowie od 9 tysięcy lat stosowali pieprz cayenne  jako jedzenie jak również w medycynie tradycyjnej.

Ciekawostką jest fakt, iż, wielu ludzi w podzwrotnikowych i tropikalnych klimatach używa pieprz cayenne regularnie, ponieważ to pomaga im tolerować gorąco. Warto o tym pomyśleć podczas tegorocznych upałów  lub wybierając się do ciepłych krajów - warto zabrać go ze sobą w postaci Smokerade.

W Meksyku jest go pod dostatkiem. Przed każdym posiłkiem w każdej restauracji w całym Meksyku gdzie gościliśmy, podawano nam bardzo pikantną przystawkę z drobno posiekanych papryczek cayenne. W gorące zimowe dni spożywanie go miało na celu przyjemne schłodzenie organizmu, jak również dobrze pobudzało soki trawienne do posiłku, nie dopuszczając tym samym do niestrawności.

Gorący i pikantny smak pieprzu cayenne to efekt jednego ze składników znanego jako kapsaicyna.
Dzięki niemu cayenne smakuje ostro rozgrzewająco. Kapsaicyna pobudza region mózgu, który w efekcie obniża temperaturę ciała.

Dzisiaj w medycynie naturalnej, pieprzu cayenne stosujmy, by złagodzić ból łączony z takimi chorobami jak artretyzm, neuralgia (rwa kulszowa, zapalenie nerwu trójdzielnego, zapalenie nerwów obwodowych, ischias), gonty ( półpasiec, Opryszczki, łuszczyca) i inne bolesne skórne problemy oraz  raka, szczególnie rak płuc, przełyku ( gardła), jamy ustnej, języka i żołądka.
Łagodzi ból
po amputacji sutka lub innych zabiegach chirurgicznych, ból zęba, ból głowy, stany zapalenia ucha, wspomaga zapobiegać wrzodom oraz pomaga w stanach zapalnych pęcherza lub podczas chronicznych chorób układu moczowo-płciowego. Może pomóc również po zbyt intensywnym opalaniu, łagodząc stan zapalny skóry.
 

W chorobach układu oddechowego ma nieoceniona rolę - wspomaga szybkie usuwanie toksycznych związków z płuc, poprawia ukrwienie płuc i ich dotlenienie wspomagając tym samym leczenie chorób płuc m.in., gruźlica płuc, zapalenia płuc, oskrzeli, takich chorób jak astma, alergia wziewna oraz wszelkie przeziębienia i chroniczne pokasływania. W codziennej diecie palaczy jako silny antyoksydant neutralizujący toksyczne związki z papierosów jest niezbędną profilaktyką!

W Polsce również, w upalne dni możemy ratować się spożywając dania bogato przyprawione pieprzem cayenne. Musimy pod uwagę wziąć dość pikantny ich smak, a to niekiedy odstrasza smakoszy. Prościej będzie  połknąć profilaktycznie 1 tabletkę SMOKERADE lub w razie choroby 2-3 tabl. dziennie do posiłku.

Głównym składnikiem Smokerade w dość pokaźnej ilości 300mg w 1 tabletce, jest ceniony od tysięcy lat przez Indian -  pieprz cayenne.

Więcej na temat Smokerade i pieprzu cayenne tutaj - link:

http://www.faceci.com.pl/smokerade.html

 

4/ Jak zabezpieczyć na upał osoby starsze?

Przede wszystkim nie wolno dopuścić do odwodnienia organizmu, dostarczyć duże ilości dobrej jakości wody mineralnej bogatej w soje mineralne. Dostarczyć owoce bogate w wodę.

W celu pełnego zabezpieczenia, warto wzmacniać organizm podają Super Coenzym Q10 w ilościach 2 x większych niż profilaktyka na codzień. Lepiej zapobiegać niż mieć problemy.

W przypadku bardzo dużego osłabienia, stosujemy dziennie nawet 200 mg koenzymu najlepszej jakości, gdyż ma duża moc działania przy podawaniu odpowiedniej dawki w miligramach. To koenzym roślinny Super Coenzym Q10. Jest to naturalny , a jego składnik ubichinon, jest bardzo bezpieczny dla naszego organizmu i nie da się on przedawkować. Można go bezpiecznie podawać starszym osobom w ilości 3 x po 2 kapsułki Super Coenzym Q10 dziennie podczas upałów oraz osobom osłabionym, po operacji i innych zabiegach np. po chemioterapii czy radioterapii.

 Co jakiś czas słyszymy o omdleniach lub zgodnie młodego 17-19 latka w wyniku nadmiernego wysiłku fizycznego na lekcji WF. W razie potrzeby, słabszą formę w postaci Coenzym Q10 można  również podawać osłabionej młodzieży, jak również studentom zdającym egzaminy w sesji i osobom młodym pracującym ciężko fizycznie bądź w niedotlenionych pomieszczeniach.

Więcej na temat niezbędnego składnika dla osób starszych na upalne dni – Super Coenzym Q10

- http://www.faceci.com.pl/koenzym.html

- http://www.repix.ihe.pl/mal_inf_7_coenzym.html

Dodatkowo warto wspomagać organizm w naturalne związki łatwo wchłaniane – witaminy i minerały w postaci bardzo korzystnego cenowo Full Spectrum – to minerały chelatowane, witaminy – wyciąg olejków roślinnych, bioflawonoidy, enzymy trawienne. Co to są chelaty?

Materiał tutaj   www.faceci.com.pl/chelaty.html

Można w tym celu również zastosować dwa oddzielne produkty razem:

Senior Formula - http://www.faceci.com.pl/senior_formula.html
oraz Strong Bones opisywany wyżej ( www.faceci.com.pl/strong_bones.html  )

Warto podawać składniki antyoksydacyjne, a szczególnie takie, które wspomogą przetrwanie upalnych dni  - produkty bogate np. w pieprz  cayenne  - SMOKERADE

Osoby starsze i dzieci chroni przez wychodzeniem z domu, w godzinach południowych. Jeśli nie musza wychodzić  z domu w godzinach około 11.00-17.00, korzystanie dla ich zdrowia będzie wychodzić  z domu tylko w godzinach rannych i wieczornych.

 

5/ Produkty energetyzujące na upalne dni - Energy&Memory

Produkty energetyzujące na upalne dni powinni stosować szczególnie kierowcy, osoby intensywnie pracujących umysłowo oraz fizycznie, jak również osoby uprawiające turystykę, sporty ekstremalne wymagające sporego wysiłku.

Neurolog dr Jan Tabak proponuje stosować 3 tabletki Energy&Memory na 1000 kilometrów podróży samochodem:

"Zdecydowałem się zażyć pierwszą (również w życiu) tabletkę Energy&Memory. Po ok. 5-10 min SZOK, poczułem się jakbym przed chwilą wsiadł wypoczęty do samochodu!!!

To było niesamowite. Jeżdżę od 20 lat, niejeden już raz wypijałem duże ilości mocnej kawy, aby pokonać zmęczenie za kierownicą - wiem, jak to jest. Ale takiego efektu naprawdę się nie spodziewałem. Trwało to około godzinę. Następną tabletkę zażyłem w okolicy Grazu -ten sam efekt (!) i jeszcze jedną tuż po pokonaniu włoskich tuneli pod Alpami. Włoskie autostrady pokonywałem już o brzasku.

Zdążyłem na prom! Wiem, że reakcje na kofeinę i alkaloidy zawarte w owocach w Paulinia Cupana, jak brzmi łacińska nazwa tej usuwającej zmęczenie brazylijskiej rośliny, jest sprawą indywidualną. Na mnie podziałała dobrze. Odtąd wożę opakowanie w schowku mojego samochodu. Urlop udał się zresztą znakomicie.

Polecam Energy&Memory - sprawdzone!" -  dr Jan Tabak

Kiedy gorące słońce  i upał osłabia nasze siły, szczególnie przydatny w lecie jest naturalny preparat Energy&Memory. Pomaga dłużej przetrwać w okresie wytężonej aktywności fizycznej i umysłowej,  podczas konieczności maksymalnej koncentracji.

Wyróżnia się wszechstronnym działaniem, gdyż posiada składniki zwiększające koncentrację, zapobiegające uczuciu zmęczenia i znużenia, a obecność antyoksydantów zapewnia skuteczną ochronę przed skutkami zanieczyszczonego środowiska i niedotlenienia komórek mózgowych. Zawiera magnez, chroniąc nasz organizm przez skutkami jego braku opisanymi wyżej. Zawiera również witaminę C, witaminę e, lecytynę w tym cennej dla mózgu i układu nerwowego choliny 200mg, cynk i selen oraz guaranę w ilości 100 mg.

Zawiera kompozycję składników:
 - niezbędne dla regeneracji komórek - cholinę i lecytynę (więcej o cholinie i inozytolu: http://www.repix.ihe.pl/mal_inf_6_tpl.html ,
 - antyoksydanty – witaminę C, E, cynk i selen (więcej o cholinie i inozytolu: http://www.faceci.com.pl/antyoksydanty.html ),
 - magnez - niezbędny do przekazywania impulsów nerwowych,
 - witalizująca guarana 100 mg - baza i podstawa działania Energy&Memory.

Co to jest guarana?

Guarana występuje w całym dorzeczu Amazonki i Pary (Brazylia). Od niepamiętnych czasów guarana była znana ludom tubylczym tych rejonów, które zażywały ją w różnych postaciach dla podniesienia sprawności fizycznej i psychicznej w stanach wzmożonego wysiłku. Guaranę “odkrył” w XVIII w. niemiecki botanik Paullini, nazwa botaniczna guarany pochodzi właśnie od jego nazwiska: Paullinia Cupana.

Indianie, zamieszkujący amazońskie lasy deszczowe, od tysięcy lat czerpią korzyści zdrowotne z guarany, nazywanej przez nich "darem od Boga", czy też "eliksirem młodości".
Nazwa potoczna "Guarana" pochodzi od plemienia Guarani żyjącego w Brazylii.  Dzięki swoim orzeźwiającym właściwościom przez wieki wykorzystywana była przez Indian z dorzecza Amazonki.

Guarana to roślina dająca dobrą kondycję i lepsze samopoczucie. Działa orzeźwiająco, przede wszystkim dzięki wysokiej koncentracji naturalnej kofeiny. Zawiera do 6% kofeiny, czyli trzy razy więcej niż naturalna kawa, a przy tym nie ma skutków ubocznych jak kawa.

Uważa się, że guarana  jest to najsilniejszy, naturalnie występujący środek spożywczy, zawierający kofeinę. W przeciwieństwie do kawy jest mniej szkodliwa i dłużej działa. Działanie jej utrzymuje się do 6 godzin. Połączenie kofeiny z guaraną jest najlepszą kombinacją dla uprawiających każdą dyscyplinę sportową. Naturalna kofeina działa natychmiast, a guarana podtrzymuje dalsze jej działanie przed dłuższy czas. Guarana podwyższa wytrzymałość, dzięki czemu można dłużej trenować i spalić więcej tłuszczu.

Podczas zmęczenia stosowana jest jako środek stymulujący. Odświeża przed wysiłkiem. Jest przydatna przy wysiłkach krótkich i beztlenowych. Przy wysiłkach długich i tlenowych zwiększa energię i oszczędza glikogen w wątrobie i mięśniach, dzięki spalaniu tkanki tłuszczowej. W czasie stosowania diety hamuje uczucie głodu wspomagając procesom przemiany materii i odchudzaniu.

Guarana odgrywa znaczącą rolę w kulturze Indian amazońskich, ponieważ roślina ta jest uważana za magiczną, za lekarstwo na problemy jelitowe i sposób na odzyskanie sił. Znane są również doniesienia o wykorzystywaniu w dorzeczu Amazonki guarany jako środka płatniczego używanego w handlu.

Jesteś zmęczony - "stawia szybko wszystko na nogi" - działa lepiej i efektywniej
Masz dużo pracy a ciągle chce Ci się spać??? Pracujesz nieefektywnie???
Potrzebujesz pracować w nocy a nie masz więcej sił i ciągnie Cię do łóżka?
Masz ciężki dzień a nie jesteś w formie?
Masz nadwagę, otyłość, cellulit?
Jesteś sportowcem i chcesz mieć lepsze wyniki?

Zastosuj   Energy&Memory!

Dzięki takiemu zestawieniu składników,  Energy&Memory możemy zapobiec gwałtownej redukcji naszych komórek mózgowych i zachować świeżość umysłu do późnych lat życia, odświeżając przy tym organizm i zmniejszającego zmęczenie podczas upału.


Więcej:  http://www.faceci.com.pl/sila.html

6/ Jak chronić skórę przed nadmiarem promieni słonecznych  (OXYMAX)?

Wiadomo, iż nie należy leżeć plackiem na słońcu przez cały dzień, trzeba  często korzystać z cienia.
Należy stosować odpowiednie olejki do opalania z wysokim filtrem ochronnym, to jednak może być zbyt mało.

Warto zabezpieczać organizm od wewnątrz dodatkową ilością antyoksydantów ochronnych dla skóry np. Mega Protect, Protect 4 Life, Beta Caroten, Vitamin E, C PLUS oraz Spirulina Max jak również korzystny wpływ na skórę będzie miał bogaty w antyoksydanty - Smokerade.

Jeśli stosujesz OCEAN21, to również  schładzasz organizm, gdyż zapobiegasz stanom zapalnym i opuchliźnie (to działanie chłodzące wielu ziół), a dodatkowo chronisz skórę przez chorobami i rakiem  skóry - czerniakiem. Działa tak zawarte w algach bogactwo chlorofilu, beta karotenu i wielu innych minerałów.
Ocean21 jest to bogatym zapas tak bardzo niezbędnych podczas upału soli mineralnych.
Więcej na ten temat tutaj http://www.algi.pl/sol.html


Warto o tym pamiętać szczególnie w przypadku osób starszych i dzieci.

Więcej na ten temat:

antyoksydantów – www.faceci.com.pl/antyoksydanty.html

Mega Protect - link: www.faceci.com.pl/mega_protect.html

Protect 4 Life – link: www.faceci.com.pl/protect.html  

Beta Caroten – link: http://www.faceci.com.pl/betacaroten.html

Vitami
n E – link: http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr8.html

C PLUS – link: http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr12_1.html

Spirulina Max  –  www.faceci.com.pl/spirulina.html

Smokerade - http://www.faceci.com.pl/smokerade.html

Ocean21 - www.algi.pl , http://www.algi.pl/betakaroten.html ,  www.algi.pl/chlorofil.html i www.algi.pl/biofotony.html

 

Zewnętrznie na poparzone miejsca, warto nakładać gazę namoczoną sokiem z  POLINESIAN NONI.

Po oparzeniu już na drugi dzień prawie nie będzie śladu - sprawdzone. Sok Polinesian NONI nałożyliśmy na dość obszerną ranę na pół ręki od nadgarstka po łokieć,  zaraz po oparzeniu wrzącym olejem z patelni. Okład był na ranie od południa do poranka drugiego dnia czyli około 18 godzin.
Kiedy został ściągnięty, byliśmy pod wielkim wrażeniem - po oparzeniu  ani śladu!

Tylko w jednym miejscu, gdzie bokiem okład zsunął się i noni nie mogło działać, pozostawał mały, widoczny ślad jeszcze długo.

Polinesian NONI - linki:
http://www.noni.com.pl/skora.html
http://www.noni.com.pl/noni_porzadki.html
http://www.noni.com.pl/zanimkupisznoni2.html

Dodatkowe materiały o owocu noni - najnowsze wydanie nr IV - książka J. Skarbek
 "OWOC ZDROWIA - Wspaniała roślina i jej 101 medycznych zastosowań"
- 13,30 zł   -   Noni – owoc zdrowia - Skarbek Jacek - Wydawnictwo Studio Astropsychologii
Wydawca - księgarnia wysyłkowa  tel. 0856547835

Podobne skuteczne działanie ma również OXYMAX - tlen!

Jeśli jest pod ręką, warto pilnie rozcieńczyć go wraz z wodą 1:1 i nałożyć okład na ranę na kilka godzin lub w rozcieńczeniu z solą fizjologiczną, zakraplać ropiejące oczy podczas zapalenia spojówek. W każdej terapii warto pamiętać o tym suplemencie diety czyli dokładnie o stabilizowanym tlenie OxyMax, który niszczy chorobotwórcze bakterie i pasożyty.

,,W ostatnich latach zauważamy, że coraz więcej osób ma problemy z nadmiernym wzrostem grzybów zwanych Candida albicans. Choroba ta ma swoje korzenie we względnie łatwym niedoborze tlenu w organizmie, co czyni stabilizowany tlen doskonałym pomocnikiem w skutecznym leczeniu tych problemów. Ludzie z kandydozą mają również zaburzony system immunologiczny zwłaszcza, jeśli byli leczeni antybiotykami.
Z informacji dostarczonych przez dietetyków, lekarzy i pacjentów stosujących stabilizowany tlen podczas leczenia Candida, wydaje się, że jest on bardzo skutecznym suplementem. W niektórych przypadkach należy stale stosować stabilizowany tlen przez okres od 3 do 4 miesięcy (czasami nawet dłużej), w celu eradykacji uogólnionej kandydozy. Obok ParaproteX, OxyMax skutecznie wspomaga usunięcie infekcji grzybiczej.''

 - prof. Valyeria Szedfla-Vadocz

Więcej - link:
http://www.faceci.com.pl/oxymax_tlen.html
http://www.faceci.com.pl/oxymax.html
http://www.faceci.com.pl/tlen.html

Balsam HAND&BODY - LOTION  (wcześniej o nazwie VITAMOIST) również wspaniale koi chorą skórę, stosowany przy oparzeniach, w trądziku, szczególnie w atopowym zapaleniu skóry oraz w łuszczycy. W tej chwili jest jeszcze niedostępny w Polsce. Kiedy będzie można go zakupić - TY w pierwszej kolejności otrzymasz informację.
W kolejnym e-NEWS NR 24 ukaże się zapowiadany już wcześniej temat: letnie infekcje – na co należy uważać podczas wypoczynku na wczasach jak również i w domu.
 

Gorąco i upalnie pozdrawiam

Renata Zarzycka Health Consulting (RZHC)
http://www.zarzyccy.com.pl
www.zarzyccy.pl i www.zarzyccy.com.pl/zdrowie.html

=================================

Cennik produktów - www.faceci.com.pl/cennik.html

Zasady tańszych zakupów w Klubie CaliVita
- link: www.calivita.zarzyccy.pl

Formularze zamówienia dla nowych osób, oraz dla osób zapisanych w Klubie CaliVita
- link:  http://www.zarzyccy.pl/zamowienia.html


LECZENIE W UNII EUROPEJSKIEJ DLA UBEZPIECZONYCH W Narodowy Fundusz Zdrowia   >>
Punkty informacyjne NFZ>>
EKUZ - Europejska Karta Ubezpieczenia Zdrowotnego>>

 

Legitymacja ISIC (International Student Identity Card)
-  jest jedynym dokumentem potwierdzającym status ucznia gimnazjum, szkoły średniej oraz studenta do 26 roku życia na całym Świecie>>

Euro<26 Student, ub. POLSKA

Karty EURO<26 on-line

Ubezpieczenie i zniżki dla osób pracujących i bezrobotnych w wieku 7-30 lat oraz dla uczniów i studentów 7-30 lat


POLITYKA PRYWATNOŚCI
http://www.zarzyccy.pl/polityka_prywatnosci.htmlWszystkie numery archiwalne SUBskrypcji ,,ZDROWIE&ŻYWIENIE''
- link: www.faceci.com.pl/subskrypcja.html


Stosuj naturalne metody wspomagania organizmu!


Ciekawe strony  - BIOLOGICZNIE AKTYWNE SUPLEMENTY- linki:
http://www.faceci.com.pl/energia_witalna.html
==============================================

 

 

Więcej szczegółów na temat w.w. produktów tu - link: http://www.calivita.zarzyccy.pl/cennik.html

=========================================================

Poprzednie e-NEWS:

Następny numer e-NEWS:

http://www.faceci.com.pl/subskrypcja22.html

http://www.faceci.com.pl/subskrypcja24.html

 

Cennik                    wyślij link             strona do druku     Zapytaj