Rozdział: stres, nerwobóle


.


Numery archiwalne SUBskrypcji >>

CZERWIEC  2006 - Newsletter nr 22

Śmierć czai się w jelicie - ASKLEPIOS
 

Witaj!

Statystyki są przerażające. Zachorowalność na raka jelita grubego systematycznie wzrasta. Dotyczy to zarówno kobiet jak i mężczyzn. Opublikowane dane epidemiologiczne za rok 1986 podają 5422 nowych zachorowań w Polsce na raka jelita. Dziesięć lat później w 1996 roku liczba nowych zachorowań sięga ponad 10500 osób rocznie, w tym ok. 5000 kobiet i 5500 mężczyzn. Stale utrzymuje się tendencja wzrostowa zachorowań, wynosząca około 3,5% rocznie u mężczyzn i około 2,5% u kobiet. Zachorowalność jest ściśle związana z wiekiem i rośnie wraz z nim. Dotyczy głównie mężczyzn powyżej 35 roku życia i kobiet powyżej 45 roku życia.
=================================

Spis treści:

1/ ,,Korzeń życia'' - jelito

2 / Liczba zachorowań na raka jelita grubego stale rośnie.

3/ Wpływ chorób jelita na rozwój cyst (torbieli), guzów, mięśniaków, stanów zapalnych prostaty i jajników oraz nowotworów

4/ Profilaktyka i wspomaganie leczenia metodami naturalnymi

5/ Twarz zdradza nasze choroby

6/ Rola jelita w naszym organizmie


=================================


1/ ,,Korzeń życia'' - jelito

Kilkutysiącletnia tajemnica chińskiej medycyny mówi, że ludziom którzy mieli lub mają przez dłuższy okres zaparcia, powiększa się dolna warga, a różnica między dolną a górną wargą ust, jest łatwo zauważalna. Owszem może to nawet plus na urodzie, ale...
Zapytasz czy to żart?

Nie, nie, nie, absolutnie. Popytaj wśród znajomych i zrób własny wywiad,
podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami...

Zdarza się, że ludzie Ci mieli zaparcia w okresie niemowlęctwa i tego nie pamiętają.
Idąc dalej, wiele tych osób ma problemy skórne, grzybicę (candida,
drożdżaki) , gronkowca, pasożyty, nadwagę, alergię, astmę, nerwice, migreny, napady złego humoru i częste zmiany nastroju. Także mogą mieć guzy, cysty, mięśniaki, raka narządów rodnych u kobiet, prostata u mężczyzn lub rak jelita okrężnicy oraz odbytu.
Więcej opisów chorób -
http://www.noni.com.pl/choroby.html

=================================

2 / Liczba zachorowań na raka jelita grubego stale rośnie.

Czy wiesz, że wzrost zachorowań na raka jelita grubego jest związany z typowym dla krajów rozwiniętych siedzącym trybem życia i tzw. zachodnią dietą, bogatą w czerwone mięso, tłuszcze, słodycze i produkty z oczyszczonej mąki?

Liczba zachorowań na raka jelita grubego stale rośnie. Pod względem częstości występowania u Europejczyków zajmuje on drugie miejsce wśród nowotworów złośliwych. U kobiet wyprzedza go tylko rak piersi, u mężczyzn - rak płuca.

Rocznie w Polsce rozpoznaje się ok. 11 tys. nowych zachorowań na raka jelita grubego. Zachorowalność wzrasta wraz z wiekiem (od 50. roku życia). Liczba zgonów z powodu tej choroby sięga w Polsce 8 tys., a odsetek przeżyć 5-letnich szacuje się na 20%, (podczas gdy w Unii sięga 55%). Zgodnie z przewidywaniami do 2010 r. odsetek zgonów z powodu tej choroby może wzrosnąć o ponad 40% u kobiet oraz aż o 80% u mężczyzn. (Współczesna Onkologia 3/2006)

Jak zaobserwowali naukowcy z Dana-Farber Cancer Institute w Bostonie po przebadaniu ponad 1 tys. chorych na raka jelita grubego w zaawansowanym stadium choroby, rodzaj diety może mieć istotny wpływ na wyniki leczenia pacjentów z zaawansowanym rakiem jelita grubego. W tej fazie rozwoju nowotwór zajmuje duży obszar jelita, a jego przerzuty obecne są w najbliższych węzłach chłonnych. Wszyscy badani pacjenci przeszli operację chirurgicznego wycinania guza i w ramach leczenia uzupełniającego - chemioterapię.

Za pomocą kwestionariuszy zebrano dane na temat pokarmów, które chorzy spożywali przez 6 miesięcy po zakończeniu chemioterapii. Na tej podstawie podzielono ich na dwie grupy - grupę, która stosowała dietę tzw. zachodnią - bogatą w czerwone mięso, tłuszcze, słodycze i wyroby z białej (oczyszczonej) mąki oraz grupę, która stosowała dietę zawierającą dużo warzyw, owoców, ryb i mięsa drobiowego. Okazało się, że nawrót choroby obserwowano znacznie szybciej u pacjentów stosujących dietę najbardziej zbliżoną do "zachodniej". Chorzy ci byli też bardziej narażeni na wczesny zgon, w porównaniu z chorymi z drugiej grupy. Zależność ta utrzymała się nawet, gdy w analizie uwzględniono wiek, płeć, wskaźnik masy ciała i poziom aktywności fizycznej pacjentów.

Zobacz jak ważne jest jelito dla zdrowia i jak je można chronić, stosując chlorofil i inne składniki naturalne>>3/ Wpływ chorób jelita za rozwój cyst (torbieli), guzów, mięśniaków, stanów zapalanych prostaty i jajników oraz nowotworów


Szczególnie dużo problemów z jelitem wykryto u kobiet chorych na raka piersi - na 10 kobiet 9 miało problemy z pracą jelit (zaparcia, biegunki, inne choroby) - jak pisze dr A.Posz.

Oto przykład ścisłego wpływu chorób układu pokarmowego, złego dożywiania, nadmiaru antybiotyków, leków farmakologicznych, środków hormonalnych i innych na choroby kobiece. Onkolodzy zidentyfikowali zestaw objawów, które mogą świadczyć o raku jajnika. Zachęcają do wizyty u lekarza kobiety, u których te objawy utrzymują się powyżej paru tygodni. Wcześniej długo sądzono, że choroba przebiega bezobjawowo, dopóki nie osiągnie bardzo zaawansowanego stadium.

Objawy, na które należy zwrócić uwagę, to wzdęcia, bóle brzucha lub miednicy, trudności z jedzeniem lub szybkie osiąganie uczucia sytości, a także częsta lub nagła potrzeba oddawania moczu. Kobieta, która odczuwa którykolwiek z tych objawów codziennie przez okres dłuższy niż 2-3 tygodnie, powinna odwiedzić ginekologa - zwłaszcza, jeśli objawy są nowe i nietypowe dla normalnego stanu jej zdrowia. Powinno się także zbadać krew na obecność CA125, białka zwanego markerem nowotworowym. Jego podwyższony poziom często występuje u kobiet cierpiących na raka jajnika.

- W większości przypadków nie będą to objawy raka jajnika, ale trzeba go brać pod uwagę – mówi dr Barbara Goff, szefowa wydziału onkologii ginekologicznej na University of Washington w Seattle i autorka szeregu prac, które przyczyniły się do zidentyfikowania objawów. W wielu prowadzonych przez nią i innych naukowców badaniach, dolegliwości te pojawiały się u pacjentek z rakiem jajnika w większym nasileniu niż u innych kobiet.

– Znam mnóstwo okropnych historii o lekarzach, którzy kazali pacjentkom ignorować te objawy, albo je bagatelizowali.

W wyniku badania, w którym wzięło udział 1700 kobiet cierpiących na raka jajnika, Goff i inni naukowcy odkryli, że 36 procent z badanych początkowo błędnie zdiagnozowano. Przypisywano im takie schorzenia, jak depresja, stres, albo zespół nadwrażliwego jelita. – Dwunastu procentom powiedziano, że są zdrowe i wymyślają sobie problemy – mówi Goff.

W przypadku raka jajnika nawet kilkumiesięczna zwłoka w diagnozowaniu może skończyć się tragicznie, ponieważ nowotwór może szybko się rozrastać i rozprzestrzenić w jamie brzusznej na jelita, wątrobę, przeponę i inne narządy. – Wystarczą trzy miesiące, a choroba może zaatakować wszystko – mówi Goff.

Rak jajnika to jeden z nowotworów owocujących najwyższą śmiertelnością, ponieważ większość przypadków rozpoznawana jest późno, kiedy doszło już do przerzutów. W tym roku w Stanach Zjednoczonych oczekuje się około 22,5 tysiąca nowych zachorowań i ponad 15 tysięcy zgonów. Jeśli nowotwór zostanie wcześnie wykryty i chirurgicznie usunięty - zanim rozniesie się poza jajnik - 93 procent pacjentek ma szanse przeżycia pięciu lat po operacji. Niestety, tak wcześnie wykrywa się tylko 19 procent przypadków, a szanse na przeżycie pięciu lat po diagnozie ma 43 procent chorych.

Informacja na naszych stronach - linki:
http://www.noni.com.pl/guz.html
oraz
http://www.faceci.com.pl/guzy_piersi.html

P.S. z FORUM
Takie objawy właśnie miałam i po badaniach okazało się że to IV stopień raka jajnika. Jestem po dwóch operacjach i 12chemiach leczenie trwało 15miesięcy ale udało się :D
A było bardzo marnie ze mną. Kobiety!!! Nie bagatelizujcie żadnych z tych objawów. Ja nie zbagatelizowałam i dzięki temu żyję. Cieszę się każdym dniem i mam nadzieję że jeszcze długo będę się cieszyć życiem. Pozdrawiam wszystkich i wszystkim życzę dużo zdrowia.
~Dotka, 06.07.2007 09:00

Też jestem po operacji raka jajnika ,6 chemii czerwonych , brak włosów ,wymioty, afty w jamie ustnej ale warto było .Już wkrótce mija 3 lata jak przeszłam przez to z pomocą rodziny , przyjaciół i koleżanek z pracy . Za okazaną pomoc i wsparcie jestem wszystkim bardzo wdzięczna i nigdy IM tego nie zapomnę. A co do objawów to ja oprócz dość dużego brzucha ,miałam okrutny ból pleców, co tłumaczyłam sobie chorym kręgosłupem, ale dzięki mojej lekarce rodzinnej postawiono mi trafną diagnozę (rak jajnika). Pozdrawiam wszystkich i życzę dużo zdrowia i mądrych lekarzy !!!!!!!!!!!
~Agata, 06.07.2007 09:47
=================================
4/ Profilaktyka i wspomaganie leczenia metodami naturalnymi

Na choroby jelita grubego (wrzodziejące zapalenie jelita i choroba Leśniewskiego-Crohna) podajemy wiele produktów naturalnych. Wymienię tylko niektóre z nich - najważniejsze m.in.: Ocean21, Pure Yucca, Green Care, ImmunAid, Ac Zymes, Strong Bones, Omega 3, Protect 4 Life, Zenthonic, Beta Caroten, Spirulina Max, Polinesian Noni kapsułki liofilizowane lub 100% sok naturalny nie pasteryzowany!!!
NONI  liofilizowany czyli z pełną gamą cennych biologicznie czynnych składników odżywczych to bardzo znacząca różnica.

Więcej na temat naturalności i różnic pomiędzy produktami z noni
 - link:  www.noni.com.pl/zanimkupisznoni2.html

=================================

Ocean21 - wspaniała pomoc w ciężkich stanach zapalnych jelita, bogactwo dobrze wchłanianych składników odżywczych niezbędnych dla organizmu w celu utrzymania zdrowia, nawet podczas głodówki czy złego odżywiania, Ocean21 dostarcza wszystkich niezbędnych składników, a przy tym wspomaga leczenie chorób zapalnych, chorób autoimmunologicznych ( w tym stany zapalne jelit) oraz innych
- linki:
http://www.algi.pl/
http://www.algi.pl/chlorofil.html


Green Care - zielony uzdrowiciel w chorobach wrzodowych układu,
niestrawności wzdęciach układu trawienia
- link: http://www.faceci.com.pl/lucerna.html


Pure Yucca - oczyszczanie jelita ze złogów - w pierwszych tygodniach mogą zachodzić dziwne efekty związane z oczyszczaniem się organizmu i jelita - szczegóły na stronie
- link: http://www.faceci.com.pl/pure_yucca.html


AC Zymes - niezbędna mikroflora podczas pierwszych 2-3 tygodni u nielicznych osób z poważnymi problemami jelitowymi, może powodować dziwne uczucie, lekkie rozwolnienie lub ból, gdyż rozpoczyna się akcja walki z pasożytami oraz neutralizacja toksyn, jednak wszystkie to do miesiąca czasu powinno minąć
- linki:
http://www.noni.com.pl/acidophilus.html
http://www.gronkowiec.pl/heczko_piotr.html


OxyMax - jeśli pragniemy utrzymać organizm w stanie pełnego zdrowia, warto pamiętać o ważnym suplemencie diety – stabilizowanym tlenie (OxyMax), który niszczy chorobotwórcze bakterie i pasożyty. Dobrym pomysłem jest stosowanie stabilizowanego tlenu do każdej wody nieznanego pochodzenia. Niewątpliwe wspaniałą rzeczą jest mieć go pod ręką w podróżach turystycznych jako oczyszczacz wody i antyseptyk. Stabilizowany tlen to dobra ochrona przed infekcjami bakteryjnymi, grzybiczymi, wirusowymi i pierwotniakowymi. Nie zapomnij ochronić się, stosując rozpuszczony w wodzie stabilizowany tlen!

W ostatnich latach zauważamy, że coraz więcej osób ma problemy z nadmiernym wzrostem grzybów zwanych Candida albicans. Choroba ta ma swoje korzenie we względnie łatwym niedoborze tlenu w organizmie, co czyni stabilizowany tlen doskonałym pomocnikiem w skutecznym leczeniu tych problemów. Ludzie z kandydozą mają również zaburzony system immunologiczny zwłaszcza, jeśli byli leczeni antybiotykami.

Z informacji dostarczonych przez dietetyków, lekarzy i pacjentów stosujących stabilizowany tlen podczas leczenia Candida, wydaje się, że jest on bardzo skutecznym suplementem. W niektórych przypadkach należy stale stosować stabilizowany tlen przez okres od 3 do 4 miesięcy (czasami nawet dłużej), w celu eradykacji uogólnionej kandydozy. Obok ParaproteX, OxyMax skutecznie wspomaga usunięcie infekcji grzybiczej
 - linki:
http://www.prostata.zarzyccy.pl/oxymax_tlen.html 
http://www.prostata.zarzyccy.pl/oxymax.html


Protect 4 Life pobudza mikrokrążenie w najmniejszych naczyniach tzw.
kapilarach, a tym samym poprawia ukrwienie narządów wewnętrznych, ich dotlenienie, odżywienie oraz wydalenie produktów przemiany materii
- link: http://www.faceci.com.pl/protect.html


Strong Bones - chlatowany wapń stosowany w alkalizacji środowiska jelita i przywracania w nim porządku - wapń wraz z magnezem w pożądanych proporcjach, aby przeciwdziałać kwasicy organizmu i jelita
- link: http://www.faceci.com.pl/strong_bones.html


Omega 3 - naturalne działanie przeciwzapalne, zastępuje dobrze sztuczne leki sterydowe, stosowana w chorobach autoimmunologicznych ( choroby jelita,
łuszczyca, toczeń i inne), alergia wziewna i astma oraz w chorobach układu kostno-stawowego, jest doskonałym budulcem dla mózgu i układu nerwowego szczególnie u osób chorych na chorobę Alzheimera, Parkinsona, jak tez dla dzieci z brakiem koncentracji z ADHD cierpiących na autyzm
- link: http://www.faceci.com.pl/omega.html


Beta Caroten - wspaniała do ochrony wszystkich śluzówek w organizmie przez infekcjami, również śluzówek w układzie trawienia
- link: http://www.faceci.com.pl/betacaroten.html


ImmunAid - linki:
www.gronkowiec.pl/immunaid.html
www.faceci.com.pl/immunaid.html


Zenthonic ze względu na silne działanie antyoksydacyjne i wspomaganie wielu chorób jelita
- link: www.mangostan.pl


Spirulina Max - to doskonale wchłaniane składniki pokarmowe, które
szczególnie są niezbędne w problemach z jelitem, kiedy wchłanialność jest na znacznie mniejszym poziomie
- link: http://www.faceci.com.pl/spirulina.html

Polinesian NONI w kapsułkach lub sok - dodatkowo wspomaga leczenie chorób jelita
- linki:
http://www.noni.com.pl/crohna.html
http://www.noni.com.pl/trawienie.html


Zbyt często klasyczne leczenie tych chorób nie opiera się na podawaniu
właściwej diety i leczeniu jelita, jako jednych z głównych i najczęstszych
przyczyn chorób człowieka XXI wieku. Podaje się raczej leki i antybiotyki, niszczące "przyjazną" mikroflorę...

=================================5/ Twarz zdradza nasze choroby

Teraz podejdź do lustra, przyglądnij się sobie dobrze, a następnie czytaj
dalej.

...

Chińscy lekarze byli poważnymi ludźmi i odkryli również, że przy źle
pracujących jelitach na Twoim czole powinny pojawiać się poprzeczne
zmarszczki. I co Ty na to?

To dopiero niespodzianka, na dokładkę wcale nie genetyczna...
Żeby było jeszcze ciekawiej, to mężczyznom na czubku głowy pojawia się dodatkowo z tego powodu łysina. Czasem również w nadmiarze wypadają włosy u kobiet, a na tym cierpi ich uroda. Czyżby za dużo szczęścia na raz?

Poważne problemy z jelitami sygnalizuje również nieświeży oddech i biały nalot na języku, które często zdarzają się już u małych dzieci, sygnalizując np. atonie jelit i drożdżaki...

Więcej tutaj - link
http://www.gronkowiec.pl/grzybica.html
=================================6/ Rola jelita w naszym organizmie

Od stuleci jelito Chińczycy nazywali ,,korzeniem życia''. Korzeń z natury pobiera z gleby składniki odżywcze i dostarcza je roślinie. Bez zdrowego
korzenia roślina nie przeżyje.

Jaką rolę ma nasze jelito jako "korzeń życia"?

,,Korzeń'' ten ma za zadanie wydostać z pokarmu cenne składniki odżywcze, dotrawić je i przerobić na takie, które będą łatwo przyswojone przez nasz organizm. Dzięki obecności niezbędnej do tego procesu ,,przyjaznej'' mikroflory, cały proces może się odbywać bez zakłóceń, a w jelicie wytwarzane są dzięki temu liczne witaminy m.in. z grupy B, K oraz aminokwasy budulcowe, które w odpowiedniej formie wędrują do wnętrza organizmu. Wiadomo przecież, iż źle strawiony pokarm - nawet ten najzdrowszy - będzie toksyczną trutką dla Twojego organizmu. Teraz już wiesz, dlaczego tak ważna jest ,,przyjazna'' mikroflora oraz zdrowe jelito. W tej kwestii pewnego ciekawego odkrycia dokonali australijscy naukowcy - więcej:
http://www.noni.com.pl/tlenek_azotu2.html

Okazuje się, iż odpowiednia ilość właściwej mikroflory to podstawa, a jeśli w diecie człowieka cywilizowanego będzie jeszcze więcej naturalnej witaminy C ( z warzyw i owoców lub suplementacji np.: C 500 i C PLUS), to zapobiegnie ona nadmiernemu gniciu pokarmów i wspomoże rozwój dobroczynnej flory.

Sztuczna witamina C zakwasza organizm i nie posiada takiego działania.
Więcej na temat naturalnej witaminy C i bioflawonoidów, jak może nam pomagać w zdrowiu tutaj - linki:
http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr12_1.html
http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr200504.html

=================================

Warto zadbać w porę o własny ,,korzeń życia'', gdyż kiedy on zachoruje, nie ma możliwości na jego przeszczep. To tak jak z samochodem. Jelito w Twoim organizmie to coś więcej niż przewody paliwowe do silnika w samochodzie. Wiadomo, że łatwiej i taniej wymienić przewody, filtr i olej, niż remontować lub wymienić cały silnik. Ale w samochodzie można wymienić wszystko, a w Twoim organizmie?
W kolejnym numerze e-NEWS : ''LATO - Sezon na zatrucia pokarmowe . Jak sobie z nimi radzić?''


Profilaktyka oraz jak naturalnymi sposobami wspomagać leczenie zatrucia oraz inwazji pasożytów m.in. gronkowca złocistego, lamblii, ameby, mykotoksyn od pleśni oraz innych, szczególnie będąc w podróży zagranicznej w ciepłych krajach. 

Życząc wspaniałych wakacji bez inwazji pasożytów,
pozdrawiam serdecznie

Renata Zarzycka
http://www.zarzyccy.pl


FORUM CZYTELNIKÓW
 - http://forum.onet.pl/0,2,1,0,3326,12139835,34141862,uforum.html?ufSort=
=================================

POLITYKA PRYWATNOŚCI
http://www.zarzyccy.pl/polityka_prywatnosci.htmlWszystkie numery archiwalne SUBskrypcji ,,ZDROWIE&ŻYWIENIE''
- link: www.faceci.com.pl/subskrypcja.html


Stosuj naturalne metody wspomagania organizmu!
Ciekawe strony  - BIOLOGICZNIE AKTYWNE SUPLEMENTY- linki:
http://www.faceci.com.pl/energia_witalna.html
==============================================

 

 

Więcej szczegółów na temat w.w. produktów tu - link: http://www.calivita.zarzyccy.pl/cennik.html

=========================================================

Poprzednie e-NEWS:

Następny numer e-NEWS:

http://www.faceci.com.pl/subskrypcja21.html

http://www.faceci.com.pl/subskrypcja23.html

 

Cennik suplementów>>   Zamówienie suplementów >>       Kontakt - zapytaj>>   strona do druku