STRONA GŁÓWNA  .:.  KLUB CALIVITA .:.  KONTAKT  

Numery archiwalne SUBskrypcji >>    

STYCZEŃ  2006 - Newsletter nr 18
- kliknij w link: http://www.faceci.com.pl/subskrypcja18.html

 

SKARB PUSTYNI
- Opuncja - modne menu!

 - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - - 

Witaj!

Kiedy w Polsce mroźna zima, my właśnie wyruszyliśmy na kolejną wyprawę życia!

Tym razem przybywamy do "raju o wielu obliczach".

Dymiące wulkany, piramidy, kwitnące pustynie, a tam...  lasy opuncji.

"QUE VIVA MEXICO"

Opuncja streptacantha inaczej zwana Cactus Curativus, znana była ze swoich walorów odżywczo - leczniczych już starożytnym Astekom.

Niezapomniane wrażenie wywiera widok tej egzotycznej rośliny, osiągającej wysokość do 5 m, ze spłaszczonymi, eliptycznymi łodygami, pokrytymi żółtymi kolcami, zebranymi w pęczki. Na brzegach łodyg wyrastają piękne kwiaty o średnicy do 10 cm. Owoce mają postać kolczastych jagód o kształcie owalnym lub gruszkowatym. Trafne jest częste nazywanie nopalu - skarbem pustyni. Nie tyle z powodu piękna tej rośliny, co jej pozytywnego wpływu na ludzki organizm.

1/Popularna potrawa w Meksyku

Ten popularny, meksykański kaktus traktowany jest w tym kraju jak pożywienie, porównywalne pod względem sposobu i częstości spożycia np. z naszą marchwią czy z ziemniakami. Można więc zjeść Nopal gotowany, pieczony, grillowany, na surowo jako sałatkę, można napić się soku z Nopalu, a nawet dodaje się go do drinków alkoholowych. Jednak w porównaniu z poczciwą marchewką czy ziemniakiem, które przecież również uchodzą za bogactwo składników odżywczych, Nopal jest ich prawdziwą skarbnicą. Do tego związki zawarte w Opuntii - aminokwasy, węglowodany, błonnik pokarmowy, witaminy i składniki mineralne - wykazują różnorodne działanie terapeutyczne, bijące na głowę właściwości naszych popularnych warzyw.

Na liście Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), zawierającej blisko 30.000 roślin o właściwościach leczniczych, Nopalin zajmuje wysokie miejsce.

Zobacz tutaj - link: http://www.faceci.com.pl/nopal_kaktus.html
==============================
 

2/ Opuncja - modne menu

Jako przekąskę polecili nam odrobinę świeżej, sałatki z kaktusa, następnie zupę z opuncji po meksykańsku, a na koniec kaktus z grilla, dobrze upieczony, pikantnie przyprawiony.
Ale pycha!

Opis menu z kaktusa tutaj
 - link: http://www.faceci.com.pl/opuncja_menu.html  
==============================

3/ Opuncja na drogę

Nasz bagaż podróżny, oprócz mapy i wygodnego obuwia, zawiera  obowiązkowo opakowanie Nopalinu.
Tak było, kiedy podróżowaliśmy po Egipcie, Chorwacji , Hiszpanii czy Grecji i Turcji.

============================== 


Nopalin jest bardzo przydatny w każdej podróży i obowiązkowo zawsze jest w naszej rodzinnej walizce.

Dlaczego?

Czytaj tutaj
 - link: http://www.faceci.com.pl/opuncja.html 

 4/ W jaki sposób działa Nopaline?

 Łodygę nopalu poddaje się suszeniu próżniowemu, dzięki czemu zachowywane są właściwości biologiczne i żywieniowe opuncji. Proces suszenia próżniowego w celu przygotowania najnowocześniejszych preparatów naturalnych zwany jest dehydratyzacją.

Więcej na temat produkcji najlepszej jakości produktów naturalnych oraz samego działania NOPALINU -
tutaj  - link: http://www.faceci.com.pl/nopalin_dzialanie.html
==============================

5/ Nopalin - strażnik zdrowia!

Już od zarania dziejów, mędrcy, jogowie i lekarze Wschodu wyznawali zasadę: jeśli chcesz być zdrów, utrzymuj w czystości swoje jelito grube.

Co to tak naprawdę oznacza: dbać o czystość jelita?

Odpowiedź jest oczywista - odżywiać się prawidłowo, tzn. dostarczać organizmowi wszystkich niezbędnych składników i dbać o regularne wypróżnienia.
Trudno z dnia na dzień zmienić swoje nawyki żywieniowe, ale możemy sobie pomóc od zaraz.
Jak - czytaj tutaj
Na temat dobroczynnego działania opuncji czytaj tutaj
 - link: http://www.faceci.com.pl/blonnik_art.html
==============================

 
6/ Nopalin Kontra Cukrzyca


Szacuje się, że około 2-5 % populacji świata choruje na cukrzycę.
Zaobserwowano, że wśród osób zamieszkujących kontynent Ameryki Północnej odnotowano znacznie większy odsetek diabetyków wśród obywateli USA i Kanady, niż wśród Meksykanów. Na tyle zainteresowało to naukowców, że postanowiono przyjrzeć się temu bliżej. "Pod lupę" wzięto ludność pochodzenia meksykańskiego zamieszkującą terytorium USA i stwierdzono, że było wśród niej znacznie więcej diabetyków w porównaniu z danymi dotyczącymi mieszkańców Meksyku. Dało to naukowcom podstawę do stwierdzenia, że Meksykan zamieszkujących Meksyk chroni przed zachorowaniem na cukrzycę pewien czynnik, znamienny tylko dla tego kraju. Odpowiedź okazała się prostsza, niż sądzono i brzmiała... NOPAL.

Reguluje on funkcje trzustki. Stabilizując poziom cukru we krwi, wywiera jednocześnie wpływ na pracę komórek wątrobowych, odpowiadających za przemianę cholesterolu. Skoordynowane, regularne wydzielanie żółci i enzymów trzustkowych, wspiera prawidłowy metabolizm trójglicerydów.

Zażywanie Nopalinu może więc zapobiegać powstaniu chorób cywilizacyjnych, przede wszystkim takich, przy których ważną rolę odgrywają:
-  zbyt wysoki poziom cholesterolu,
-  trójglicerydów
- niewłaściwy poziom cukru we krwi.
Więcej przeczytasz tutaj
-  link: http://www.faceci.com.pl/nopalin.html
==============================

Jeszcze podczas swojego pobytu w Ameryce sprawdziłam w Internecie, że produkt Nopalin firmy CaliVita®International jest dostępny również w Europie. Natychmiast odszukałam Firmę, wypełniłam formularz zgłoszenia i od tej pory jestem systematycznym konsumentem preparatów CaliVita® International.
Korzystając z okazji chciałabym podziękować Firmie za to, że z zalet tego cudownego kaktusa mogą korzystać również mieszkańcy starego kontynentu!
 - link: http://www.faceci.com.pl/nopalin_podroze.html

==============================


8/ Nopalin - dobrodziejstwo dla serca i naczyń krwionośnych

Nopalin oczyszcza końcowy odcinek jelita grubego, sprzyja regulacji wypróżnień oraz ogranicza możliwość wtórnej absorpcji do krwioobiegu tłuszczów i cholesterolu.
Spożyty przed posiłkiem, z dużą ilością wody ogranicza łaknienie, ponieważ pod wpływem wody błonnik zwiększa w żołądku swą objętość dając uczucie sytości. Możemy go więc wykorzystać w celu uzyskania odpowiedniej masy ciała. Z prowadzonych obserwacji wynika, że Nopalin zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia zawału serca, a u osób po zawale skraca okres rekonwalescencji. Ponadto, pełny witamin i bioflawonoidów, doskonale utrzymuje sprawność układu immunologicznego.

Szczerzej na ten temat dla zainteresowanych tutaj
-  link: http://www.faceci.com.pl/opuncja_cholesterol.html  
==============================


9/ Nopalin i Papierosy

 Przewlekłe zaparcia to problem wielu pacjentów. Złe "opróżnienie" jelita grubego to nie tylko uczucie dyskomfortu, ale poważne zatruwanie organizmu substancjami, które jako "odpady" powinny zostać wydalone. Stosowane zbyt często środki przeczyszczające w niedługim czasie przestają być w pełni skuteczne.
 Dobre samopoczucie i uczucie lekkości po zredukowaniu masy ciała skłoniło jedną z moich pacjentek do rzucenia wieloletniego nałogu palenia papierosów, nareszcie bez obawy o przytycie....

Szczegóły tutaj - link: http://www.faceci.com.pl/nopalin_papierosy.html
========================================

10/ Nopalin i bóle w krzyżu

"Ponieważ mój pacjent próbował niemal wszystkiego, a leczenie objawów nie przynosiło żadnych efektów - po odbyciu "zasadniczej" rozmowy, otrzymał zalecenie kategorycznego obniżenia masy ciała, jako podstawowej przyczyny wszystkich swoich dolegliwości. Po 2 miesiącach wystąpiła redukcja masy ciała o 5 kg. Dzięki zażywaniu Nopalinu nastąpiła także detoksykacja organizmu. Ogólna ilość toksyn w ustroju jest mierzona na kilogramy. Nic dziwnego, skoro nasza tkanka tłuszczowa, oprócz tłuszczu gromadzi również inne substancje, np. antybiotyki, sztuczne barwniki, konserwanty, czyli całą naszą niezbyt chlubną historię dietetyczną."

Szczegóły tutaj - link: http://www.faceci.com.pl/nopalin_bol.html

To paradoks, że bytując w nieprzyjaznym klimacie pustyni, kaktusy dysponują taką obfitością składników, działających dobroczynnie na ludzki organizm.
Właśnie wylądowaliśmy na meksykańskiej ziemi i z pewnością skorzystajmy z tych skarbów...  Na zdrowie!

  QUE VIVA MEXICO !

   Pozdrawiamy gorąco!

  Renata i Piotr Zarzyccy

   Menedżer CaliVita  International
  www.zarzyccy.com.pl


=======================
Zobacz e-NEWS nr 17 w kolorze  - link:
http://www.faceci.com.pl/subskrypcja18.html

 

 

==============================================

Stosuj naturalne metody wspomagania organizmu!
Ciekawe strony - linki:
http://www.faceci.com.pl/smokerade.html
==============================================

Więcej na temat relacji z naszej meksykańskiej wyprawy tutaj
 - link: http://www.euromentor.org.pl/autoryzacja/subskrypcja_nr200601.html

 

 

Więcej szczegółów na temat w.w. produktów tu - link: http://www.calivita.zarzyccy.pl/cennik.html

=========================================================
Poprzednie e-NEWS: Następny numer e-NEWS:
http://www.faceci.com.pl/subskrypcja17.html http://www.faceci.com.pl/subskrypcja19.html