Rozdział: stres, nerwobóle

 Stress Management B - Complex
(formuła antystresowa)

 

Nowoczesny, naturalny preparat - Stress Management B Complex zawiera wszystkie naturalne witaminy z grupy B, witaminę C oraz niezbędny, antystresowy magnez. Jego tajemnica nie tkwi w jego kładzie, ale w proporcjach poszczególnych składników jakie zostały w nim zachowane, a także w metodzie przedłużonego działania. Metoda ta powala na powolne, kilkunastogodzinne uwalnianie z tabletki składników poszczególnych składników, co pozwala na ich ciągłą obecność w organizmie.
Preparat ten:

   - skutecznie działa uspokajająco niwelując skutki stresu
   - podnosi wydolność umysłu, koncentracji i pamięci oraz sprawność intelektu
   - niezastąpiony w zaburzeniach neurologicznych i chorobach psychicznych
   - walczy z bólem głowy i migreną, depresją, rozdrażnieniem, tikami, drżeniem rąk i powiek
   - ułatwia zasypianie
   - przeciwdziała wypadaniu włosów i siwieniu
   - wspomaga leczenie chorób skórnych, grzybicy, trądziku i bielactwa
   - wspomaga leczenie oczu, wzmacnia wzrok, chroni przed zezem
   - pomaga w leczeniu anemii
   - jest niezastąpiony w problemach z nocnym moczeniem się dzieci

.

Mamy tak wiele znakomitych doświadczeń z tym produktem, że za sprawą jego skuteczności możemy śmiało umieścić go na liście kilku najlepszych produktów CaliVita International. Przeczytaj kilka historii, których byliśmy świadkami.

.

Młody, czterdziestoletni zamożny człowiek nagle umarł pozostawiając dwójkę małych dzieci i żonę. W dodatku teściowa wręcz go uwielbiała. Stres jaki pojawił się u żony i jej matki był tak wielki, że paniom zaproponowano leki psychotropowe. Zanim jednak wykupiono te leki wprowadzony został Stress Management. Tydzień po pogrzebie prowadziłem spotkanie w którym uczestniczyła wdowa po zmarłym mężczyźnie. Po zakończeniu spotkania poprosiła mnie o krótką rozmowę i zadała mi tylko jedno pytanie, cytuję: " Panie Piotrze, co firma dodaje do tego produktu, ponieważ zadziałał na mnie i na matkę w doskonały sposób i ten okres przetrwałyśmy w dobrej kondycji psychicznej?" Odpowiedziałem wówczas, że wszystko co jest w tym produkcie zostało wymienione na opakowaniu, czyli witaminy z grupy B, witamina C i magnez. Wyjaśniłem również że ponieważ jest to produkt naturalny, jego przyswajalność, a zatem również skuteczność jest bardzo wysoka. na koniec zapytałem jaką dawkę obie Panie zastosowały? Kiedy podała dawkę, tylko się uśmiechnąłem. Musiało zadziałać!

...

Inny ciekawy przypadek miał miejsce w Starachowicach. Spotkałem się z matką 12 letniego chłopca niezwykle agresywnego. Matka jeździła z nim od Warszawy do Krakowa i leczyła dziecko bardzo mocnymi lekami psychotropowymi. Po wprowadzeniu Stress M. dziecko się do tego stopnia zmieniło, ze nawet sąsiadki nie mogły uwierzyć, tak znakomicie zadziałał ten produkt.

.

Podobnych przykładów można przytaczać bez końca. Bóle migrenowe, stres związany z pracą zawodową, egzaminami itd. jest skutecznie zwalczany przy pomocy tego produktu. My sami jesteśmy przekonani, że ten produkt powinien znajdować się w każdym polskim domu.

Z mojej praktyki lekarskiej...

Wypadanie włosów

Im bliżej wiosny, tym bardziej wypadają mi włosy. Podczas mycia wyłażą całymi garściami, więc obawiam się, że niedługo nic mi nie zostanie na głowie. Używam szamponu wzmacniającego, ale jak na razie, bez widocznych efektów. Pomyślałam, że zacznę odżywiać moje włosy również od wewnątrz, ale nie wiem, który z suplementów żywieniowych może pomóc na moją dolegliwość.

     Po wykluczeniu choroby np. grzybicy lub innej choroby jelit gdzie podaje się AC Zymes poprawiający wchłanialność, należy przede wszystkich zastosować multiwitaminę. Proponuję zażywać produkt z serii Vital zgodny z grupą krwi, w dawce dziennej, dla dorosłych, 3 razy dziennie 1 tabletkę. Jeżeli nie przyniesie to oczekiwanego rezultatu, należy zwiększyć ilość zażywanych naturalne witamin z grupy B oraz naturalnej formy selenu.

dr Edith Varga

Cennik

 Zobacz więcej na temat roślinnego andaptogena - "uodparniacza na na stres" - RHODIOLIN


CZAS NIE LECZY RAN...

Od kilku miesięcy wnikliwie śledzę działalność California Fitness, zgłębiając wiedzę o oferowanych produktach i ich zastosowaniu w profilaktyce zdrowotnej. Dzięki temu udało mi się przywrócić siłę i optymizm mojej córce.

Rok 2001 miał jej przynieść spełnienie osobistych planów oraz ukończenie studiów, aby mogła rozpocząć długo oczekiwany nowy etap życia. Niestety, koniec roku 2000 rozwiał większość marzeń, niszcząc poukładany świat mojego dziecka. Córka stawała się coraz bardziej nerwowa i rozdrażniona. Zajęcia na uczelni i praca zajmowały większość jej czasu, ale wyraźnie, z dnia na dzień traciła chęć do życia. Pogłębiały się widoczne od kilku tygodni problemy z koncentracją, żadna ilość snu nie usuwała narastającego zmęczenia. Sądziłam, że to przejściowe - przecież "czas leczy rany" - ale myliłam się. Monika stawała się coraz bardziej osowiała, opuszczała zajęcia i wszystko robiła na ostatnią chwilę. Uznałam, że najwyższy czas na moją ingerencję. Podsunęłam córce Stress Management B-Complex i Bee Power. Początkowo bardzo niechętnie i bez przekonania stosowała się do regularnego przyjmowania preparatów, ale wkrótce zaczęły być widoczne pierwsze efekty. Stopniowo zanikały uciążliwe huśtawki nastroju, a ogólna kondycja psychomotoryczna wracała do normy.

Przekonana o skuteczności produktów Calivita, córka sama zaczęła sięgać po lecytynę (Triple Potency Lecithin) oraz Energy&Memory, ponieważ nieubłaganie zbliżał się okres zaliczeń i obrona pracy magisterskiej. Pracowała i uczyła się na najwyższych obrotach, dzięki czemu w terminie uzyskała wszystkie wpisy i złożyła egzamin magisterski.

Dzięki suplementom, a zwłaszcza nowej serii CaliVita, odzyskałam córkę!

Wróciła jej witalność, szczery uśmiech i zapał do podejmowania nowych wyzwań niesionych przez życie. Ten sukces obydwie zawdzięczamy zastosowanym produktom oraz ludziom tworzącym struktury sieci CaliVita. Zaciągnięty w ten sposób dług wdzięczności możemy spłacić w jeden, najlepszy sposób: pogłębiając swoją wiedzę o zdrowym stylu życia, promowanym przez California Fitness, przekazywać ją dalej, dzieląc się z innymi własnymi doświadczeniami.

Wszystkim Czytelnikom życzę wiary we własne możliwości. Można ją zyskać stosując na co dzień filozofię życia lansowaną przez California Fitness, bo przecież zdrowie ciała i ducha jest tą wartością, bez której człowiek nie osiągnie sukcesu w żadnej innej dziedzinie życia. Nie pozostawiajmy swojego losu przypadkowi! Sami zajmijmy się sobą i swoimi najbliższymi!

Ewa Bryczek
CF News Nr 5, Wrzesień 2001


Cennik                    wyślij link        strona do druku     Sklep Internetowy>>


Depresja poporodowa
27.01.2008
Dulcie Pearce

Niedawno Brytyjczyków zszokowała wiadomość o tragicznej śmierci młodej mamy, Heather Finkill, która wbiegła wprost pod rozpędzoną furgonetkę, dwa tygodnie po urodzeniu bliźniaczek.

30-letnia Heather cierpiała na depresję poporodową – chorobę, która co roku jest przyczyną samobójczej śmierci 40 kobiet.

Amanda McGregor, 26-latka, która także doświadczyła depresji poporodowej, twierdzi, że przez tę chorobę o mało nie odebrała sobie życia. Po urodzeniu pierwszej córki, Shanishy, Amanda zapadła na najrzadziej występującą i najcięższą postać depresji poporodowej, tzw. psychozę poporodową. Choroba wywołała u niej utratę pamięci i halucynacje. Młoda matka trafiła do szpitala psychiatrycznego, gdzie leczono ją antydepresantami, psychotropami i lekami poprawiającymi nastrój.

Na szczęście w pełni powróciła do zdrowia i prowadzi szczęśliwe życie ze swym partnerem Stevem oraz dziećmi – sześcioletnią już Shanishą i dwuletnim Nathanem, w walijskiej miejscowości South Glamorgan. Wciąż jednak nie może zapomnieć o przeżytym koszmarze.

- Bardzo mnie denerwuje, że są ludzie, którzy nie rozumieją, że depresja poporodowa to poważna choroba. Jestem normalną, zdrową kobietą, ale przez tę chorobę moje życie stało się tak straszne, że zastanawiałam się nad samobójstwem – mówi. - Na szczęście w porę zbadali mnie lekarze, którzy rozumieli, że potrzebuję pomocy. Wtedy zdawało mi się, że wszyscy spiskują przeciwko mnie. Teraz wiem, że uratowali mi życie.

Problemy Amandy zaczęły się kilka dni po narodzinach Shanishy. Amanda opowiada: - Miałam bardzo trudny poród. Shanisha utknęła w kanale rodnym i miałam awaryjną cesarkę. Ale kiedy w końcu ją zobaczyłam, byłam przeszczęśliwa. Wielu ludzi myśli, że depresja poporodowa oznacza, że nienawidzi się swoje dziecko, ale często nie o to chodzi. Następnego dnia rano odesłano mnie do domu i wtedy zaczęły się moje problemy.

Amanda i Steve mieszkali wtedy z rodzicami Amandy, Elaine i Mikem, którzy zauważyli, że z córką dzieje się coś złego.- Czułam się zupełnie zagubiona. Zwariowałam na punkcie czystości, przebierałam Shanishę 20 razy dziennie - opowiada Amanda. Potem stwierdziła, że traci pamięć i nie potrafi już nawet liczyć. - Miałam przygotować dla małej butelkę mleka – robiło się ją z dwóch łyżek proszku – nagle okazało się, że nie potrafię liczyć do dwóch. Nie mogłam się na niczym skupić. Kiedy byłam sama z Shanishą i ona spała, w głowie słyszałam różne dźwięki. - W pewnym momencie nie mogłam już wytrzymać w pomieszczeniu, w którym było cicho. Spałam przy włączonym radiu i cały dzień miałam włączony telewizor, żeby to zagłuszyć.

Po pięciu dniach po porodzie zaczęła mieć halucynacje. - Widziałam, jak w łóżeczku Shanishy skaczą ogromne pchły, a w kącie pokoju mignął mi cień jakiegoś mężczyzny – wspomina. - Złapałam dziecko, wybiegłam z pokoju i wrzeszczałam do mojej mamy, że w jej domu jest brudno. Widziałam, jak po Shanishy pełzają karaluchy. - Mój ojciec był przerażony i próbował mnie uspokoić, ale zarzuciłam mu, że próbuje ukraść mi dziecko, po czym wybiegłam z domu.
Tamtą noc Amanda spędziła u sąsiadki, która przekonała ją, żeby następnego dnia poszła do lekarza. Od razu rozpoznano u niej depresję poporodową i przyjęto do szpitala psychiatrycznego w Bristolu na oddział matki i dziecka. Tam Amandzie podano różne lekarstwa. W ciągu trzech tygodni psychoza i głosy zaczęły zanikać. Ale kobieta wciąż miała straszną depresję. - Płakałam całe dnie i miałam silne ataki lęku. Po pięciu tygodniach wypisałam się i wróciłam do domu.

Amanda powoli wróciła do normalnego życia i urodziła syna Nathana bez żadnych symptomów depresji poporodowej.

- Depresja poporodowa jest jak długi, ciemny tunel, ale na jego końcu jest światło – mówi.

Objawy pojawiające się w depresji poporodowej to: poczucie niepokoju i irytacji; smutek, brak nadziei i przygnębienie; płacz; brak energii i motywacji; jedzenie zbyt małej lub zbyt dużej ilości jedzenia; spanie za długo lub za krótko; kłopoty z koncentracją, pamięcią i podejmowaniem decyzji; poczucie braku własnej wartości i poczucie winy; słaby kontakt z przyjaciółmi i rodziną; bóle głowy, bóle klatki piersiowej, kołatanie serca i hiperwentylacja.