STRONA GŁÓWNA  .:.  KLUB CALIVITA - ŻYJ  ŚWIADOMIE .:.  KONTAKT  

Energia i siła ENERGY&MEMORY

Energy & Memory
Kup teraz >>

Nikogo nie trzeba przekonywać do tego, jak ważną rolę odgrywa nasz mózg. Nie tylko, że steruje on całym ciałem, ale jeszcze odpowiada za nasze procesy myślowe. Niestety procesy te często bywają zakłócane. Szczególnie mocno odczuwają to osoby, które na co dzień muszą często wykorzystywać swoje szare komórki - uczniowie, studenci i pracownicy umysłowi. Stres w szkole czy w miejscu pracy oraz zmęczenie powodują, że nasz umysł zaczyna funkcjonować na zmniejszonych obrotach - pogarsza się nam koncentracja, zdolność zapamiętania i logicznego myślenia.

Wiele osób nie wie jak sobie z tym poradzić. Tymczasem rozwiązanie jest bardzo proste - wystarczy jedna tabletka dziennie naturalnego preparatu Energy& Memory, aby nie czuć zmęczenia. Docenią to m.in. osoby, które mają kłopoty ze wstawaniem. Wystarczy, że zaraz po obudzeniu wezmą jedną tabletkę, aby się rozbudzić. Zażywanie Energy& Memory zwiększa koncentrację oraz poprawia pamięć. 

Energy& Memory to terapia odżywcza dla umysłu, wspierająca czynności wykonywane przez mózg poprzez dostarczanie niezbędnych wartości odżywczych. Ma ogromny wpływ na poprawę zdolności rozumowania i uczenia się. Jest niezastąpiony dla kierowców w długich nocnych podróżach

Dawkowanie: 
Należy przyjmować 1 tabletkę dziennie, lub wg zaleceń. 


"Od kilku miesięcy, w celu polepszenia sprawności umysłu, koncentracji oraz energii, stosujemy w naszej rodzinie Energy&Memory. Wszyscy dużo pracujemy przy komputerze, nasze oczy często bardzo się męczyły. Po Energy&Memory zauważyłam, że mój wzrok uległ znacznej poprawie. Podobne odczucia ma mój syn oraz synowa.


Ochrona wzroku>>>

Energy&Memory sprawdził się w naszej rodzinie nie tylko jako produkt na pamięć, koncentrację i energię, ale również na polepszenie pracy mózgu, a co za tym idzie wzroku!
Słyszałam, iż zawarta w nim gaurana, w większej ilości potrafi nawet działać jak afrodyzjak...

Może warto spróbować przy problemach z potencją?

Dobrze, że są tego typu produkty, dla uczniów i studentów, dla zapracowanych księgowych, kierowników i dyrektorów, dla menedżerów i innych aktywnych zawodowo osób, a szczególnie dla ludzi pracujących dużo w papierkowej robocie oraz przy komputerze.  To wspaniały prezent pod choinkę oraz na inne okoliczności - gorąco polecam go wszystkim."
 -   Anna L.   (Podkarpacie)

 
Decyzję o rozpoczęciu uprawiania sportu lub ćwiczeń rekreacyjnych można podjąć w każdym wieku. Zanim jednak zaczniecie przygodę z ruchem trzeba zastanowić się co chcecie osiągnąć poprzez ćwiczenia. Czy celem treningu ma być obniżenie ciężaru ciała, kształtowanie sylwetki, poprawa samopoczucia, bądź potrzeba oderwania się od codziennych obowiązków lub stresującej pracy.

Modny od kilku lat FITNESS, to sposób na zdrowe, higieniczne życie, dbałość o ciało i umysł poprzez różne formy ruchu dostosowane do potrzeb i możliwości zainteresowanego. Wszystkie zajęcia fitness można podzielić na dwie grupy: 

- zajęcia muscle
- ( dawny aerobik ) z aerobową pracą treningową, poprawiające sprawność układu oddechowego i krążenia, to zajęcia w grupie, przy muzyce z wykorzystaniem przestrzeni do tworzenia choreografii. 

- zajęcia cardio - ( dawne callanetics, gimnastyka francuska ) gdzie z wykorzystaniem przyborów( obciążniki, sztangi, gumy, hantle )wzmacniamy siłę i wytrzymałość mięśni całego ciała. Grupy te łącząc się ze sobą tworzą różnorodne formy mieszane o różnych stopniach intensywności. 

Najważniejsze jest to, aby ćwiczyć systematycznie, gdyż wszystkie ćwiczenia mają korzystny wpływ na twoje ciało.

Artykuły na ten temat:

Z mojej praktyki lekarskiej...
GUARANANINA - KOFEINA, ALE ZUPEŁNIE INACZEJ
Jeżdżenie jest koniecznością
3 tabletki / 1000 km
CZAS NIE LECZY RAN...
BEZ WŁAŚCIWEJ OPIEKI, NASZ MÓZG I CIAŁO NIE BĘDĄ FUNKCJONOWAĆ PRAWIDŁOWO
GUARANA - indiański dar od Boga
Co to jest guarana?

Oprócz poprawy wydolności układu krążenia i oddechowego działają korzystnie na kości i stawy- wzmacniając je. Należy spróbować różnych form zajęć, ale uwaga! Ruch jest doskonałym lekarstwem zapobiegającym zwiotczeniu mięśni, ale musi być rozsądnie dawkowany i odpowiednio dobrany. Ważne jest też zróżnicowanie zajęć gdyż powtarzanie cały czas tych samych ćwiczeń jest nudne i może doprowadzić do urazów związanych z przeciążeniem ćwiczonych bez przerwy tych samych grup mięśni. 
Dziś wiadomo, że ruch i ćwiczenia fizyczne maja bezpośredni wpływ nie tylko na sylwetkę, ale również na pracę poszczególnych narządów wewnętrznych. Bez odpowiedniej ilości ruchu skuteczne odchudzanie jest niemal niemożliwe. Tak więc promujmy ruch i sprawność fizyczną. Ruch to zdrowie


Z mojej praktyki lekarskiej...

Zaniki pamięci

Szanowna Pani Doktor! Zwracam się do Pani o pomoc w sprawie mojej 76-cio letniej matki. Na szczęście jej ogólny stan zdrowia nie budzi zastrzeżeń, lecz jej pamięć bardzo szybko się pogarsza. W szpitalu nie stwierdzono żadnych nieprawidłowości, mimo tego bardzo często nie pamięta wydarzeń nawet z ostatnich paru dni. Czy można coś na to zaradzić?

     Pani matce, oprócz zastosowania produktu Energy&Memory, zalecam również zażywanie Triple Potency Lecithin. Składniki tych produktów wspierają funkcje układu nerwowego, szczególnie w zakresie pamięci.

dr Edith Varga


GUARANANINA - KOFEINA, ALE ZUPEŁNIE INACZEJ

Czy guarana to tylko tabletka, zawierająca kofeinę?

Powszechna jest opinia, że guarana to tylko kofeinowa pigułka. Nie jest to prawdą, bowiem kofeina jest prostą substancją, wywierającą określone działanie na organizm. Natomiast kofeina zawarta w guaranie, zwana również guaraniną, działa wraz z innymi substancjami zawartymi w tej roślinie, dając w sumie inny efekt niż sama kofeina, zawarta np. w kawie. Ponadto działanie guaraniny nie daje tak gwałtownych reakcji fizycznych, jakie wywiera na nas kawa.

Bezpieczeństwo stosowania guarany.
Guarana wykorzystywana jest w regionie Amazonki od tysięcy lat, bez jakiejkolwiek szkody dla organizmu. Obecnie, w okresie zwiększonego zainteresowania tą rośliną, przeprowadzono wiele badań, również klinicznych, które określiły bezpieczne dawki guarany. Stwierdzono także, że od guarany nie można się uzależnić i nie wykazuje ona negatywnego wpływu na sen, co ma miejsce w przypadku kofeiny.

Więcej ciekawych informacji na ten temat w artykule - GUARANA - indiański dar od Boga>>>


Jeżdżenie jest koniecznością

"NAVIGARE NECESSE EST" - żeglowanie jest konieczne - twierdzi przysłowie łacińskie. Trud długich podróży, nieobliczalne morza, ataki piratów, tysiące niebezpieczeństw nie zdołały powstrzymać naszych przodków, nie mieli innego wyboru. Dziś możemy powiedzieć: jeżdżenie samochodem to konieczność! Nie powstrzymują nas wysokie koszty, korki uliczne, a nawet szarobłękitny dym, pokrywający całe miasto. Ze względu na pracę, miejsce zamieszkania, rytm dnia, nadmiar zajęć i obowiązków, wiele osób nie ma wyboru, dzień w dzień musi zasiąść za kółkiem kierownicy.

Przyspieszone tempo życia sprawia, że co raz więcej osób przesiada się z miejskich środków komunikacji do samochodu. W efekcie stopień zanieczyszczenia wielkich metropolii staje się nie do wytrzymania. Według danych Światowej Organizacji Zdrowia (WHO), opublikowanych w 1998 roku, z powodu chorób wywołanych zanieczyszczeniem powietrza przez ruch samochodowy rocznie umiera w Europie 80 tysięcy osób. Liczne badania dowiodły, że istnieją ścisłe powiązania pomiędzy stężeniem zanieczyszczeń w powietrzu a występowaniem poważnych kłopotów zdrowotnych - stale wzrasta liczba osób hospitalizowanych z powodu astmy, chorób płuc, układu krążenia i nowotworów.

Amerykańskie Biuro d/s Kontroli Artykułów Spożywczych i Lekarstw (FDA) uważa guaranę za substancję skuteczną, bezpieczną i nieuzależniającą, która potrafi w organizmie ludzkim obudzić bez skutków ubocznych energię. Jest również doceniana dla skutków afrodyziakalnych.

Musimy się przed tym bronić!!

Twórcy palety produktów CaliVita stworzyli unikalny preparat, tym razem dostosowany specjalnie do potrzeb użytkowników dróg.  Energy&Memory, zawierający składniki naturalnego pochodzenia, przygotowuje organizm do trudów związanych z prowadzeniem samochodu oraz zmniejsza związany z tym współczynnik ryzyka. Zawarta w nim lecytyna chroni komórki przed działaniem szkodliwych czynników, poprawia dotlenienie tkanek, co może być bardzo pomocne zwłaszcza podczas stania w długich korkach komunikacyjnych. Podobne działanie posiada składnik o nazwie cholina.

W neutralizacji trujących składników zanieczyszczonego powietrza - takich jak ołów, sadza, rtęć, dym - uczestniczy witamina C i E, cynk oraz selen. Magnez natomiast łagodzi negatywne skutki stresu, który jest nieodłącznym towarzyszem kierowców. Podstawowym składnikiem Energy&Memory jest sproszkowany owoc rośliny leczniczej pochodzącej z Ameryki Południowej. Guarana zawdzięcza swoją popularność wysokiej zawartości kofeiny: od dwóch do trzech razy więcej niż w kawie czy herbacie, ale w przeciwieństwie do nich, nie wywołuje tak gwałtownych reakcji fizjologicznych, np. przyspieszonego bicia serca. Jej regenerujące i pobudzające właściwości mogą być bardzo pomocne podczas długich godzin spędzonych za kierownicą. Polepsza odbiór wrażeń, skraca czas reakcji i wyraźnie poprawia wydajność podczas skomplikowanych czynności związanych z prowadzeniem samochodu.

CALINews Nr 1, Styczeń 2002


3 tabletki / 1000 km

W sierpniu br., po dwóch latach bez urlopu, postanowiłem wreszcie przerwać tę złą passę i dojechać samochodem do wypoczywającej już w Grecji rodziny. Z Krakowa wyjeżdżałem do Wenecji, by zdążyć do Igoumenitsy. To prawie 1000 km (przez Cieszyn, Wiedeń, Graz, Tarvisio). Jechałem całą drogę całkiem sam. Wiedziałem już o pobudzającym działaniu ekstraktu z nasion Guarany, rośliny z dorzecza Amazonki. Dlatego zabrałem ze sobą całą buteleczkę Energy&Memory. Jak zwykle w takich sytuacjach sprawdził się najgorszy scenariusz: wyjechałem dwie godziny później niż zaplanowałem, a na granicy w Cieszynie straciłem znacznie więcej czasu niż przypuszczałem. Już naprawdę z duszą na ramieniu - mając coraz mniej czasu i przed oczami spotkanie z jak zawsze nieprzyjazną czeską drogówką, już nocą przejechałem przez Wiedeń. I tu dopiero miałem przed sobą świetne austriackie autostrady. Na szybkościomierzu [...] km/godz., a więc dużo ponad przyzwoitość, nawet na tych doskonałych drogach. Ale wtedy, niestety, pojawiać się zaczęły pierwsze oznaki zmęczenia. Kierowcy pokonujący bez przerw duże odległości wiedzą, co to znaczy.

Zdecydowałem się zażyć pierwszą (również w życiu) tabletkę Energy&Memory. Po ok. 5-10 min SZOK, poczułem się jakbym przed chwilą wsiadł wypoczęty do samochodu!!!

To było niesamowite. Jeżdżę od 20 lat, niejeden już raz wypijałem duże ilości mocnej kawy, aby pokonać zmęczenie za kierownicą - wiem, jak to jest. Ale takiego efektu naprawdę się nie spodziewałem. Trwało to około godzinę. Następną tabletkę zażyłem w okolicy Grazu -ten sam efekt (!) i jeszcze jedną tuż po pokonaniu włoskich tuneli pod Alpami. Włoskie autostrady pokonywałem już o brzasku.

Zdążyłem na prom! Wiem, że reakcje na kofeinę i alkaloidy zawarte w owocach w Paulinia Cupana, jak brzmi łacińska nazwa tej usuwającej zmęczenie brazylijskiej rośliny, jest sprawą indywidualną. Na mnie podziałała dobrze. Odtąd wożę opakowanie w schowku mojego samochodu. Urlop udał się zresztą znakomicie.

Polecam Energy&Memory -sprawdzone!

Jan Tabak
lekarz neurolog

CALINews Nr 1, Styczeń 2002


CZAS NIE LECZY RAN...

Od kilku miesięcy wnikliwie śledzę działalność California Fitness, zgłębiając wiedzę o oferowanych produktach i ich zastosowaniu w profilaktyce zdrowotnej. Dzięki temu udało mi się przywrócić siłę i optymizm mojej córce.

Rok 2001 miał jej przynieść spełnienie osobistych planów oraz ukończenie studiów, aby mogła rozpocząć długo oczekiwany nowy etap życia. Niestety, koniec roku 2000 rozwiał większość marzeń, niszcząc poukładany świat mojego dziecka. Córka stawała się coraz bardziej nerwowa i rozdrażniona. Zajęcia na uczelni i praca zajmowały większość jej czasu, ale wyraźnie, z dnia na dzień traciła chęć do życia. Pogłębiały się widoczne od kilku tygodni problemy z koncentracją, żadna ilość snu nie usuwała narastającego zmęczenia. Sądziłam, że to przejściowe - przecież "czas leczy rany" - ale myliłam się. Monika stawała się coraz bardziej osowiała, opuszczała zajęcia i wszystko robiła na ostatnią chwilę. Uznałam, że najwyższy czas na moją ingerencję. Podsunęłam córce Stress Management B-Complex i Bee Power. Początkowo bardzo niechętnie i bez przekonania stosowała się do regularnego przyjmowania preparatów, ale wkrótce zaczęły być widoczne pierwsze efekty. Stopniowo zanikały uciążliwe huśtawki nastroju, a ogólna kondycja psychomotoryczna wracała do normy.

Przekonana o skuteczności produktów Calivita, córka sama zaczęła sięgać po lecytynę (Triple Potency Lecithin) oraz Energy&Memory, ponieważ nieubłaganie zbliżał się okres zaliczeń i obrona pracy magisterskiej. Pracowała i uczyła się na najwyższych obrotach, dzięki czemu w terminie uzyskała wszystkie wpisy i złożyła egzamin magisterski.

Dzięki suplementom, a zwłaszcza nowej serii CaliVita, odzyskałam córkę!

Wróciła jej witalność, szczery uśmiech i zapał do podejmowania nowych wyzwań niesionych przez życie. Ten sukces obydwie zawdzięczamy zastosowanym produktom oraz ludziom tworzącym struktury sieci CaliVita. Zaciągnięty w ten sposób dług wdzięczności możemy spłacić w jeden, najlepszy sposób: pogłębiając swoją wiedzę o zdrowym stylu życia, promowanym przez California Fitness, przekazywać ją dalej, dzieląc się z innymi własnymi doświadczeniami.

Wszystkim Czytelnikom życzę wiary we własne możliwości. Można ją zyskać stosując na co dzień filozofię życia lansowaną przez California Fitness, bo przecież zdrowie ciała i ducha jest tą wartością, bez której człowiek nie osiągnie sukcesu w żadnej innej dziedzinie życia. Nie pozostawiajmy swojego losu przypadkowi! Sami zajmijmy się sobą i swoimi najbliższymi!

Ewa Bryczek
CF News Nr 5, Wrzesień 2001


BEZ WŁAŚCIWEJ OPIEKI, NASZ MÓZG I CIAŁO NIE BĘDĄ FUNKCJONOWAĆ PRAWIDŁOWO

Ludzki mózg składa się z około 25 miliardów, a może nawet więcej, komórek nerwowych. Są one ze sobą połączone przez miliony włókien nerwowych i dzięki nim, każda z komórek ma stałe połączenie z tysiącami innych. Komunikacja między nimi jest możliwa dzięki neuroprzekaźnikom. Wszystkie komórki nerwowe naszego organizmu są bardzo wrażliwe, podatne na uszkodzenia i wymagają odpowiednich warunków do prawidłowego funkcjonowania. Nasza pamięć jest funkcją skoordynowanego działania poszczególnych części mózgu. Jeżeli nasz organizm przez dłuższy czas będzie przebywał w niesprzyjających warunkach i bez odpowiednich substancji potrzebnych do jego funkcjonowania, część naszych komórek nerwowych może nawet ulec zniszczeniu Z tego powodu, zdolność naszego mózgu do przechowywania informacji maleje, a to prowadzi do zapominalstwa. Po przekroczeniu pewnej granicy, wzmożona degeneracja tkanki nerwowej może stać się przyczyną poważnych chorób (np. choroby Parkinsona czy Alzheimera). Jedna z możliwych przyczyn takiego stanu wynika z intensywnego działania wolnych rodników. Nasz mózg jest organem potrzebującym dużej ilości tlenu i przez to jest również bardzo narażony na niebezpieczeństwa.

W procesie starzenia, aktywność antyoksydacyjna mitochondriów komórkowych maleje - wolne rodniki, wywołując tzw. peroksydację lipidową, niszczą wrażliwe błony komórkowe, a tym samym - komórki. Efektem tego jest brak energii, przewlekłe zmęczenie, zaburzenia pamięci, mogą również pojawić się schorzenia degeneracyjne. Jednak nasze zdrowie i pamięć są rujnowane również przez inne czynniki. Wymienię tu jedynie te bardziej znane, takie jak: alkohol, palenie tytoniu, środki nasenne i uspokajające, niedostateczne ukrwienie mózgu, niedoczynność tarczycy, intensywny, przewlekły stres, depresja, niewłaściwe odżywianie, brak wysiłku intelektualnego. Możemy zapobiec gwałtownej redukcji naszych komórek mózgowych i zachować świeżość umysłu, jeżeli powyżej 30. roku życia systematycznie zażywać będziemy kompozycję składników, wspierającą pielęgnację mózgu, komórek nerwowych i mięśniowych.

     Takim preparatem jest Energy&Memory, zawierający:
» niezbędne dla regeneracji komórek - cholinę i lecytynę;
» antyoksydanty - witaminę C, witaminę E, cynk i selen;
» magnez - niezbędny do przekazywania impulsów nerwowych;
» witalizującą guaranę.

     Dla optymalnej wydajności, efektywnej nauki i długiego przechowywania wiedzy nasz mózg potrzebuje lecytyny. Stanowi ona budulec ścianek wszystkich naszych komórek. Cholina - składnik lecytyny - jest niezbędna do przekazywania impulsów nerwowych, odpowiada za zdolność koncentracji i koordynację pamięci. W przypadku braku choliny, procesy pamięci krótkiej ulegają zakłóceniu - nie potrafimy zachować nowo zdobytych informacji. Może to występować zarówno u uczniów, jak i aktywnych dorosłych, ale najczęstsze jest u osób starszych. Witaminy C i E działają w sposób synergiczny, więc wspólnie mają większe działanie, niż oddzielnie. Witamina E zajmuje się "wygarnianiem" z błony komórkowej niebezpiecznych wolnych rodników, podczas gdy witamina C zapobiega łańcuchowemu powstawaniu wolnych rodników. Działanie aktyoksydacyjne obu witamin wzmacnia cynk i selen. Magnez odgrywa niezastąpioną rolę w aktywowaniu enzymów, w przyswajaniu wapnia i potasu. Pomaga uniknąć depresji, zawrotów głowy, osłabienia i drżenia mięśni, a także powstawania chorób serca i nadciśnienia tętniczego. Jego brak zakłóca przekazywanie impulsów nerwowych i mięśniowych, wywołuje nadwrażliwość i napięcie. W Ameryce Płd. guaranę od pokoleń stosuje się jako środek pobudzający. Guarana oddziałuje na centralny układ nerwowy, dzięki temu czujemy przypływ energii. Poprawia też pracę układu sercowo-naczyniowego oraz przemianę węglowodanów. U sportowców - według wyników wielu starannie przeanalizowanych badań - zwiększa wydajność, siłę mięśni i poprawia ogólną kondycję.

    Preparat Energy&Memory należy stosować 3 razy dziennie po 1 tabletce po jedzeniu. Jak znacząco produkt ten może poprawić jakość naszego życia - o tym przekonajcie się sami!

Prof. dr n. med. Valéria Sedlák-Vadóc
CALINews nr 2 (14) Marzec 2004
 

     Prof. Valérię Sedlák-Vadóc będziemy gościć na Szkoleniu dla Lekarzy w Smardzewicach, w dniach 13-14 marca br. To dwudniowe spotkanie poświęcone będzie przede wszystkim chorobom nowotworowym (ze szczególnym uwzględnieniem zależności pomiędzy układem nerwowym i immunologicznym) oraz dysbiozie - jednej z głównych przyczyn współczesnych schorzeń. Kolejny poruszany temat to analiza mikroskopowa żywej kropli krwi, z przedstawieniem ciekawszych przypadków medycznych. Szczególną aletą tego szkolenia będzie możliwość skorzystania z bezpośredniej konsultacji medycznej w zakresie stosowania preparatów CF/CV. Zapraszamy wszystkich lekarzy do udziału w tym wyjątkowym spotkaniu.

 

Cennik    Sklep Internetowy     wyślij link         strona do druku       Zapytaj


GUARANA - indiański dar od Boga


 

Guarana występuje w całym dorzeczu Amazonki i Pary (Brazylia). Od niepamiętnych czasów guarana była znana ludom tubylczym tych rejonów, które zażywały ją w różnych postaciach dla podniesienia sprawności fizycznej i psychicznej w stanach wzmożonego wysiłku. Guaranę “odkrył” w XVIII w. niemiecki botanik Paullini, nazwa botaniczna guarany pochodzi właśnie od jego nazwiska: Paullinia Cupana.

Indianie, zamieszkujący amazońskie lasy deszczowe, od tysięcy lat czerpią korzyści zdrowotne z guarany, nazywanej przez nich "darem od Boga", czy też "eliksirem młodości".
Nazwa potoczna "Guarana" pochodzi od plemienia Guarani żyjącego w Brazylii. Dzięki swoim orzeźwiającym właściwościom przez wieki wykorzystywana była przez Indian z dorzecza Amazonki.

Guarana (Paulinia cupana) to roślina pnąca, dająca czerwone jagody, z których pochodzi jej terapeutyczna moc. Tradycyjnie, guarana była zabierana przez Indian w każdą dalszą podróż. Spożywana jako napar, dodawała energii i witalności, co było nieodzowne również w trakcie długich i męczących polowań. Znane są również doniesienia o wykorzystywaniu w dorzeczu Amazonki guarany jako środka płatniczego używanego w handlu.

Guarana wykazuje szerokie spektrum dobroczynnego działania na organizm, m. in. zwiększa wytrzymałość, uodparnia na stres fizyczny i psychiczny. Poprzez stymulowanie pracy mózgu, poprawia koncentrację. Jest pomocna przy bólach głowy, zwłaszcza migrenach. Niektórzy twierdzą, że posiada również właściwości afrodyzjaka

Wzmacniające działanie guarany porównywane jest do innej leczniczej rośliny - żeńszenia, tak cenionego przez ludzi Wschodu i obecnie - również szeroko stosowanego przez świat zachodni. Paulinia cupana ma coraz większe szanse stać się tak samo popularna, jak jej wschodni odpowiednik.

Stres i zmęczenie - dolegliwości "pędzącego" społeczeństwa Wielu z nas całe dnie żyje na pełnych obrotach. Ciężkie warunki pracy, częste sytuacje wymagające skupienia, konieczność podejmowania ważnych decyzji, częste podróże samochodem, to tylko niektóre z sytuacji, powodujące, że nasze nerwy są "na krawędzi". Przez cały dzień organizm poddawany jest ciągłemu działaniu adrenaliny, wytwarzanej pod wpływem sytuacji stresowych. Nic dziwnego, że wieczorem czujemy się krańcowo zmęczeni, co często nazywane jest również stanem "adrenalinowego wyczerpania". Zażywanie w takich sytuacjach guarany, sprzyja wyrównaniu niedoborów adrenaliny, wyciszeniu organizmu i poprawieniu nastroju.

Zwalczanie stanów depresyjnych
Naturalne właściwości guarany są szczególnie przydatne w zwalczaniu stanów depresyjnych, wynikających z wyczerpania nerwowego czy też napięcia przedmięsiączkowego. Guarana przywraca dobry nastrój bez nagłych wahnięć emocji. Działając na cały system nerwowy, nie zaś na poszczególne części ciała, guarana przynosi długotrwały efekt "pozytywnego pobudzenia".
Zwiększenie osiągnięć sportowych Zarówno zawodowi sportowcy, jak i wszyscy czynnie uprawiający sport, z powodzeniem mogą korzystać z zalet guarany, która nie tylko zwiększa siły i wytrzymałość, ale także przyczynia się do skutecznego usuwania kwasu mlekowego, powstającego podczas pracy mięśni. Nagromadzony w zbyt dużych ilościach, powoduje szybsze męczenie się mięśni i, na drugi dzień po treningu, nieprzyjemne "zakwasy" i ból mięśni. Nie bez znaczenia jest również poprawa przez guaranę koncentracji, co ma również wpływ na osiągnięcia sportowe.
 

Czy guarana to tylko tabletka, zawierająca kofeinę?
 
Powszechna jest opinia, że guarana to tylko kofeinowa pigułka. Nie jest to prawdą, bowiem kofeina jest prostą substancją, wywierającą określone działanie na organizm. Natomiast kofeina zawarta w guaranie, zwana również guaraniną, działa wraz z innymi substancjami zawartymi w tej roślinie, dając w sumie inny efekt niż sama kofeina, zawarta np. w kawie. Ponadto działanie guaraniny nie daje tak gwałtownych reakcji fizycznych, jakie wywiera na nas kawa.
Bezpieczeństwo stosowania guarany Guarana wykorzystywana jest w regionie Amazonki od tysięcy lat, bez jakiejkolwiek szkody dla organizmu. Obecnie, w okresie zwiększonego zainteresowania tą rośliną, przeprowadzono wiele badań, również klinicznych, które określiły bezpieczne dawki guarany. Stwierdzono także, że od guarany nie można się uzależnić i nie wykazuje ona negatywnego wpływu na sen, co ma miejsce w przypadku kofeiny.

Nowoczesny suplement żywieniowy - Energy&Memory Na rynku polskim obecnych jest wiele preparatów zawierających guaranę. Jednak tylko preparat Energy&Memory z serii CaliVita® oprócz tego składnika, zawiera dodatkowo lecytynę, cholinę, witaminę C i E oraz magnez, cynk i selen. Substancje te potęgują działanie guarany. Jako nieliczny na rynku, Energy&Memory posiada standaryzowaną ilość guarany, zawierającą 22 mg kofeiny z guarany (czyli guaraniny) w 1 tabletce. Preparat Energy&Memory został stworzony z myślą o "pędzącym" współczesnym społeczeństwie: ludziach pracujących umysłowo i psychicznie, kierowcach, studentach w okresie egzaminów oraz wszystkich tych osób, których styl życia wymaga pełnej gotowości i koncentracji.

Anita Widawska
mgr żywienia człowieka


Co to jest guarana?
 

Guarana jest rośliną pnącą, rosnącą w Ameryce Południowej. Dzięki swoim orzeźwiającym właściwościom przez wieki wykorzystywana była przez Indian z dorzecza Amazonki.

Guaranę “odkrył” w XVIII w. niemiecki botanik Paullini, nazwa botaniczna guarany pochodzi właśnie od jego nazwiska: Paullinia Cupana.  Nazwa potoczna "Guarana" pochodzi od plemienia Guarani żyjącego w Brazylii.  Dzięki swoim orzeźwiającym właściwościom przez wieki wykorzystywana była przez Indian z dorzecza Amazonki.

Indianie, zamieszkujący amazońskie lasy deszczowe, od tysięcy lat czerpią korzyści zdrowotne z guarany, nazywanej przez nich "darem od Boga", czy też "eliksirem młodości".  Znane są również doniesienia o wykorzystywaniu w dorzeczu Amazonki guarany jako środka płatniczego używanego w handlu. Guarana występuje w całym dorzeczu Amazonki i Pary (Brazylia).

Od niepamiętnych czasów guarana była znana ludom tubylczym tych rejonów, które zażywały ją w różnych postaciach dla podniesienia sprawności fizycznej i psychicznej w stanach wzmożonego wysiłku. W Europie uznano te walory guarany a niektórzy sprzedawcy reklamowali ją nawet jako afrodyzjak.

Guarana to roślina dająca dobrą kondycję i lepsze samopoczucie. Działa orzeźwiająco, przede wszystkim dzięki wysokiej koncentracji naturalnej kofeiny. Zawiera do 6% kofeiny, czyli trzy razy więcej niż naturalna kawa, a przy tym nie ma skutków ubocznych jak kawa. Dzisiaj w Brazylii Guarana dodawana jest do lekkich napojów w celu dostarczenia organizmowi dodatkowej energii w naturalny sposób.

Guarana jest łagodniejsza dla układu pokarmowego niż większość innych postaci kofeiny. Dlatego też jest przez wiele osób preferowana jako alternatywa kawy.
Guarana jako jedyny środek dietetyczny ma dodatkowo szerokie właściwości lecznicze.

Działa korzystnie zwiększa na aktywność przewodu pokarmowego i reguluje pracę jelit. Wspomaga likwidować zaparcia. Zawarta w Guaranie kofeina jest czynnikiem termogenicznym, dzięki czemu pobudza przemianę materii oraz wpływa na szybsze spalanie kalorii, a w upalne dni przyjemnie schładza organizm.

Guarana to roślina dająca dobrą kondycję i lepsze samopoczucie. Działa orzeźwiająco, przede wszystkim dzięki wysokiej koncentracji naturalnej kofeiny. Zawiera do 6% kofeiny, czyli trzy razy więcej niż naturalna kawa. Uważa się, że jest to najsilniejszy, naturalnie występujący środek spożywczy, zawierający kofeinę. W przeciwieństwie do kawy jest mniej szkodliwa i dłużej działa. Działanie jej utrzymuje się do 6 godzin. Połączenie kofeiny z guaraną jest najlepszą kombinacją dla uprawiających każdą dyscyplinę sportową. Kofeina działa natychmiast, a guarana podtrzymuje dalsze jej działanie. Guarana podwyższa wytrzymałość, dzięki czemu można dłużej trenować i spalić więcej tłuszczu. Podczas zmęczenia stosowana jest jako środek stymulujący. Odświeża przed wysiłkiem. Jest przydatna przy wysiłkach krótkich i beztlenowych. Przy wysiłkach długich i tlenowych zwiększa energię i oszczędza glikogen w wątrobie i mięśniach, dzięki spalaniu tkanki tłuszczowej. W czasie stosowania diety hamuje uczucie głodu. Guarana wspomaga efektywność i wydajność treningu, przeciwdziała fazie katabolicznej oraz przyspiesza regenerację mięśni po wysiłku fizycznym. Ulepsza czujność psychiczną, powoduje oddalenie zmęczenia, zwiększa wytrwałość i odporność fizyczną. Ma zastosowanie przy leczeniu celulitu, posada skutki lipolityczne i rozciągające. Przy zewnętrznym zastosowaniu działa przeciwko przetłuszczaniu i ubywaniu włosów. Posiada skutki antyagregacyjne – podobnie jak Aspiryna. Obniża syntezę tromboksynów płytek krwi podczas doświadczeń w probówce. Godna uwagi jest również rola w walce przciw negatywnym skutkom rodników tlenowych i ochronie wyposażenia genetycznego komórki przed wpływami multigenowymi. Guarana to delikatny psycho stymulator, działa szybko, efektywnie, rewitalizuje ducha i ciało, ulepsza wyczyny. W walce ze zmarszczkami bywa porównywana z żeńszeniem.

Guaranina jest substancją pokrewną kofeiny, jednak o innym składzie i skutkach (tetrametylksanina!)

Zastosowanie w przypadku:

- obniżenie życiowej energii
- osłabienie potencji
- osłabienie odporności
- zmęczenie psychiczne i fizyczne, syndrom asteniczny
- zaburzenia koncentracji, pamięci, roztargnienie
- bóle głowy, migreny
- zaburzenia krążenia na tle niedociśnienia
- zawroty głowy
- zmęczenie po długich przelotach samolotem
- okres rekonwalescencji po ciężkich chorobach, operacjach
- depresje, stresy
- podatność na przeziębienia
- meteoropatia
- wysoki poziom cholesterolu we krwi
- rozstrój żołądka
- otyłość, cellulit


Kiedy powinno się stosować preparat zawierające GUARANE - Energy&Memory ?

Zawsze, kiedy chcesz zwiększyć swoją energię i silę, lub poprawić koncentrację!!!

Aby uzyskać najlepszy efekt, należy stosować Energy&Memory w sytuacjach intensywnego wysiłku fizycznego i psychicznego, np. podczas pokonywania długich tras samochodem, podczas pracy umysłowej, przed wysiłkiem fizycznym czy egzaminem, matura, sesja.

Energy&Memory zaleca się stosowanie na około 30 min przed rozpoczęciem zadania wymagającego koncentracji lub aktywności sportowej. To czas potrzebny na to, żeby składanki GUARANY mogły efektywnie zadziałać w organizmie.

Ile razy można stosować Energy&Memory w ciągu jednego dnia?

1, 2, 3 razy w dzień - tyle ile masz potrzeby.

Czy GUARANA może być spożywany przez wegetarian?

Tak, GUARANA w produkcie Energy&Memory może być spożywany przez wegetarian
 

Działanie Energy&Memory

Zwiększa energię, bystrość umysłu, wzmaga koncentrację uwagi, usuwa zmęczenie, zwiększa przepływ krwi przez naczynia mózgowe, wzmaga wydzielanie hormonów i enzymów trawiennych, hamuje ośrodek snu i pobudza ośrodek czuwania, usprawnia przewodnictwo nerwowe, reguluje gospodarkę wodną w organizmie.

Wskazania  Energy&Memory

Wyczerpania fizyczne, ospałość, osłabienie, zaburzenia koncentracji, brak energii, nadmierna senność. Produkt doskonały dla kierowców oraz dla osób z nadwagą.

Guarana - naturalny stymulant

Gaurana należy do grupy substancji ,  działające stymulująco na ośrodkowy układ nerwowy. Powodują wydzielanie hormonów i neuroprzekaźników (np. adrenaliny czy dopaminy) co objawia się zwiększeniem wydolności psychicznej i fizycznej oraz euforią.

Działa analeptycznie. Uwrażliwia na lepszy odbiór składników stymulujących receptory dopaminy.
Pobudza ośrodkowy układ nerwowy oraz ośrodki wegetatywne: oddechowy, naczynioruchowy i nerwu błędnego.
Pobudza równomiernie korę mózgową (zwiększa sprawność myślenia, znosi zmęczenie psychiczne i fizyczne).
Przyśpiesza przemianę materii, zwiększając zapotrzebowanie na tlen. Zmniejsza napięcie mięśni gładkich naczyń krwionośnych.
Pobudza wydzielanie soku żołądkowego.
Działa moczopędnie.
Wchłania się dobrze z przewodu pokarmowego i po zmetabolizowaniu wydala się z moczem.
Stosowana w ostrym zatruciu alkoholem, atropiną, w zapaści w przebiegu chorób zakaźnych, niedociśnieniu, stanach wyczerpania fizycznego i umysłowego.

UWAGA!!!

Jej nadmiar w ilości 10 gram dziennie powoduje wypłukiwanie magnezu, dlatego zawsze warto ja podawać wraz z magnezem tak jak jest to w przypadku kompozycji składników w  Energy&Memory

opracowanie strony: mgr Renata Zarzycka


 


Cennik    Sklep Internetowy     wyślij link         strona do druku     Zapytaj