STRONA GŁÓWNA  .:.  KLUB CALIVITA .:.  KONTAKT  

CHELACJA, CHELATY ORAZ SUPLEMENTY CHELATOWANE
(multiwitaminy, minerały, mikroelementy, lecytyna, omega 3)

 

Chelacja opracowana przez laureata Nagrody Nobla

Substancje chelacyjne odznaczają się zdolnością do chemicznego wiązania się (z greckiego: chele – szpon, szczypce kraba,) z metalami i minerałami w przyrodzie oraz w naszym organizmie. Substancja taka otacza jon danego minerału czy metalu i usuwa go z organizmu w moczu lub kale. Aminokwas o nazwie EDTA jest efektywną i szeroko badaną substancją chelacyjną.

Źródła chelacji sięgają roku 1893 i wiążą się z nazwiskiem Alfreda Wernera, francusko-szwajcarskiego chemika, który w 1913 roku otrzymał Nagrodę Nobla za opracowanie teorii dotyczącej wiązania metali przez organiczne cząsteczki, która później stały się podstawą współczesnego chemicznego rozwiązania metody chelacji. Metodę chelacji z użyciem EDTA po raz pierwszy zastosowano w medycynie w 1948 r. w Stanach Zjednoczonych u robotników z fabryki baterii, którzy ulegli zatruciu ołowiem. Wkrótce potem w amerykańskiej marynarce wojennej zaczęto poddawać chelacji marynarzy, którzy zatruli się ołowiem podczas malowania okrętów i budynków rządowych. W połowie lat 50-ych chelacja była w USA preferowaną metodą leczenia zatrucia ołowiem i zachowuje tę pozycję po dziś dzień. Dla odtrucia wystarczy Ci 10 kroplówek 1-2 razy w tygodniu. Potrzebnych jest ok. 25 zabiegów. Co 2-3 lata terapię warto powtarzać. Jeden wlew kosztuje 200,00zł (całość kuracji ok.5000,00zł).
Bezpiecznie zastosowano ją już u ponad pół miliona pacjentów.

Lekarze wykonujący chelację u osób zatrutych ołowiem zauważyli, że u pacjentów, którzy cierpieli poza tym na miażdżycę tętnic, chelacja spowodowała także poprawę stanu tętnic. Od 1952 r. dożylną chelację EDTA zaczęto stosować w celu zwalczania chorób układu sercowo-naczyniowego.
W ostatnich latach terapia ta stała się dostępna także w formie doustnej, a dzięki temu jest znacznie tańsza. Teraz z łatwością możesz z niej korzystać w każdej chwili oraz jako profilaktyka.
.

 

Alfred Werner

OCEAN 21 wśród bogactwa alg zawiera FUCUA VESICULOSUS

Chelator "oddaje i zabiera"

Znaczenie składników mineralnych dla organizmu jest takie ważne również dlatego, że mają one niezwykłą zdolność chelatowania - tworzenia związków z innymi substancjami - chelatorami. Niektóre substancje biologiczne tylko w takiej postaci występują w przyrodzie i są przyswajane przez komórki, tkanki i narządy Twojego organizmu. Owe związki - chelatory - to dwufunkcyjne substancje chemiczne. Sama natura zna wiele takich związków. Należą do nich na przykład hemoglobina w naszej krwi oraz jej prawie identyczny w budowie roślinny chlorofil (często podaje się go podczas choroby czy chemioterapii,  aby uzyskać dużo lepsze wyniki badań morfologii krwi). Ich dwufunkcyjność polega na tym, że "coś" mogą do komórek organizmu dostarczyć i "coś" mogą do siebie przyłączyć, a dalej  zabrać z powrotem.
To pierwsze "coś", to niezbędne do prawidłowego funkcjonowania organizmu substancje odżywcze, np. tlen, mikroelementy, witaminy i inne. Dla nich wiązek chelatowy jest idealnym nośnikiem. 
To drugie "coś", to szkodliwe dla organizmu jony metali ciężkich, np. ołowiu, rtęci, kadmu, baru, arsenu, talu.

OCEAN 21 

 - bogactwo chelatów w postaci roślinnego chlorofilu prosto z oceanu


Tajemnicze chelaty

Chelaty mają również inne niebagatelne znaczenie - oczyszczają organizm w ten sposób, że dzięki nim zobojętniane są niektóre substancje toksyczne, chwytane i zabierane z organizmu. Chelaty posiada wiele roślin w tym Pure Yucca, Garlic Caps , Polinesian Noni, Nopalin i wiele innych.
Znaczenie chelatów to również usunięte z organizmu tłuszcze, nadmiar cholesterolu, trójglicerydy. Obecność chelatów a szczególnie choliny, EPA, DHA czy inozytolu, skutecznie zmienia obecność szkodliwego choleterolu LDL i  zamienia go na frakcje przyjazną dla organizmu HDL. Szczególną moc takiego działania posiada cholina, która wspomaga wytwarzanie acetylocholiny w organizmie i oczyszcza naczynia krwionośne ze złogów choleterolu. Najwięcej choliny znajduje się w specjalnej leczniczej  Triple Potency Lecithin - certyfikat międzynarodowy GMP i FDA. Również olej rybny z sardynek, łososia i makreli - Omega 3 posiada takie wspaniałe działanie, jak również leczy układ kostny i podagrę oczyszczając organizm z nadmiaru kryształków kwasu moczowego.  Również naturalna witamina E czyli zestaw tokoferoli - VITAMIN E, ma silne działanie chelatujące.

Komórki nieustannie potrzebują związków chelatowych, by mogły w nich zachodzić prawidłowe reakcje. A zachodzi ich mnóstwo - w każdej komórce 100 000 enzymów bierze udział w ponad milionie reakcji biochemicznych na minutę. Komórek nie można jednak oszukać i np. w przypadku niedoboru jakiegoś składnika czy pierwiastka zastąpić go innym.

Te składniki mineralne, które nie mają zdolności chelatowania (wiele multiwitamin i innych preparatów nie posiada form chelatowanych i są półsyntetykami) i pozostają w organizmie w postaci nieorganicznej, są na ogół szkodliwe lub tylko w niewielkim stopniu użyteczne. Składniki mineralne chelatowane przyswajają się nawet do 10 razy lepiej, niż porównywane ilości w mg czy mcg innych niechelatowanych minerałów.

Wybrane suplementy CaliVita posiadające łącza chelatowe:

Najważniejsze mikroelementy

Makroelementy

 

 • żelazo (Fe),

 • selen (Se),

 • jod (I),

 • cynk (Zn),

 • krzem (Si),

 • kobalt (Co),

 • brom (Br),

 • arsen (As),

 • bor (B),

 • nikiel (Ni),

 • ołów (Pb),

 • wanad (V),

 • wolfram (W),

 • cyna (Sn),

 • molibden (Mo).

 

 • wapń (Ca),

 • fosfor (P),

 • magnez (Mg),

 • sód (Na),

 • potas (K),

 • chlor (Cl),

 • siarka (S)

 

Masz 50% szansy, że umrzesz z powodu choroby serca lub naczyń krwionośnych. To niewątpliwie zła wiadomość. Ale dobra wiadomość jest taka, że tym chorobom można w większości przypadków zapobiec.  Choroba serca nie jest właściwą nazwą, gdyż groźne dla życia są choroby naczyń tętniczych.
Przez lata na ściankach naczyń krwionośnych odkładają się złogi cholesterolu w postaci blaszek miażdżycowych. Obecność złogów w naczyniach krwionośnych to miażdżyca tętnic. Miażdżyca występuje tylko w niektórych częściach ciała. jeśli przez naczynie zmienione miażdżycowo przepływa zagęszczona krew z zakrzepami, może dojść do zatkania tętnicy i zablokowania przepływu krwi, gdy nastąpi to w tętnicach odżywiających serce (zwanych wieńcowymi), część mięśnia sercowego zaopatrywana przez te naczynia obumiera z powodu braku tlenu. To właśnie jest zawał mięśnia sercowego. Skutecznie zapobiega temu profilaktyka:  Super Coenzym Q10, Triple Potency Lecithin, Omega 3 , Garlic Caps oraz Polinesian Noni.

Zanim nastąpi zawał, u wielu osób rozpoznawana jest choroba wieńcowa (choroba niedokrwienia serca), kiedy to ograniczony dostęp tlenu do serca na skutek częściowego zatkania naczyń wieńcowych powoduje ból w klatce piersiowej, zazwyczaj podczas wysiłku fizycznego lub w sytuacji stresowej, kiedy występuje stres oksydacyjny. W tym wypadku najkorzystniejsza jest profilaktyka antyoksydantami m.in.: Super Coenzym Q10Mega Protect, C 500.
Jeśli nastąpi zatkanie naczyń krwionośnych w mózgu, może obumrzeć jakaś jego część. Nazywa się to udarem. tętnice w mózgu są wyjątkowo delikatne i czasem przyczyną udaru nie jest zatkanie naczynia ale jego pęknięcie, co określane jest jako wylew (krwotok mózgowy). Zablokowanie naczynia w nodze jest rodzajem zakrzepicy i może skutkować bólami kończyny. Jeśli zaś zatkane zostaną tętnice obwodowe, osłabnie krążenie obwodowe, np. w dłoniach i udach należy w pierwszej kolejności podać chelatujące suplementy w postaci: Protekt 4 Life, Omega 3 oraz Garlic Caps.

U większości ludzi ciśnienie krwi wzrasta wraz z wiekiem, jeśli jednak naczynia są zablokowane lub stwardniałe albo krew zbyt gęsta, wartość ciśnienia się zwiększa
Aby obniżyć ciśnienie krwi należy zwiększyć spożycie wapnia, magnezu i potasu oczywiście w formie chelatów Strong Bones oraz ograniczyć spożycie soli, uzupełnić udział w diecie witaminy E (najlepiej naturalnej) oraz kwasów tłuszczowych EPA i DHA w
Omega 3 , które w połączeniu bardzo skutecznie rozrzedzają krew (są znacznie bezpieczniejsze od aspiryny). Ponieważ w naturalnych częściach roślin zawsze znajdują się chelaty, zamiast wyciągu kwasu salicylowego czyli aspiryny, korzystniej jest zastosować White Willow Barc - kapsułki z kory białej wierzby  - zwane też "naturalną aspiryną".
 

 Jak chelacja usuwa złogi z tętnicARTELIOSKLEROZA?

W ramach chelacji są wychwytywane z tkanek organizmu toksyczne metale i minerały, które następnie przenoszone są do krwiobiegu i usuwane poprzez nerki. Każdy metal, nawet stanowiący istotną substancję odżywczą, występujący w nadmiarze lub nieodpowiednio rozłożony staje się trucizną. EDTA stara się regulować występowanie większości metali w organizmie. Stosując chelatowane minerały nie da się ich przedawkować. Organizm uwalnia łącza chelatu dopiero wtedy, kiedy potrzebuje jego składnika ukrytego wewnątrz. Chelatacja ważna jest przy dostarczaniu żelaza do organizmu (Iron Plus) przy dostarczaniu chromu (Chromium Max z pikolinianu chromu). Poprawia również wykorzystywanie wapnia, gdyż nie usuwa go z tych części ciała, gdzie jego obecność jest ważna, na przykład z kości i zębów. Co więcej, chelacja raczej wzmacnia kości, reaktywując zdrowe lecz nieaktywne komórki tworzące masę kostną. W tym wypadku najlepsze suplementy to Strong Bones i Power Mins.

Jeśli chodzi o leczenie chorób metabolicznych m.in. podagry (dna) i miażdżycy tętnic, zmiany stylu życia i jadłospisu są bardzo ważne. Dodanie do diety suplementów posiadających chelaty, skutecznie może przyspieszyć i usunąć złogi toksycznego wapnia - kwasotwórczego, które powodują stwardnienie, zwapnienie tętnic oraz złogi w stawach i kościach.
W tym celu stosuje się wapń zasadotwórczy czyli chelatowany, zawsze wraz z magnezem w stosunku 2:1 i nie inaczej. Najlepszym suplementem w tym celu jest Strong Bones (wapń z magnezem w idealnej proporcji  2:1)

Poprzez przywrócenie krążenia krwi w określonych tkankach organizmu chelacja może często zapobiegać problemom zdrowotnym. Szczególne składniki chelatujące w leczeniu miażdżycy to cholina i  inozytol, występujące wyłącznie w najlepszych lecytynach (patrz na skład i opis na ulotce) - Triple Potency Lecithin ,  EPA i DHE  w Omega 3 oraz zestaw tokoferoli w Vitamin E.
Atakując złogi cholesterolu, skutecznie oczyszczają tętnice i umożliwiają normalny przepływ krwi.
Złogi na ściankach tętnic wywierają negatywny wpływ na serce, mózg, organy płciowe (m.in. mięśniaki, prostata), a także funkcje kończyn (m.in. bóle mięśniowe, brak krążenia, żylaki, martwica, dna moczanowa). 

Chelacja wpływa pozytywnie na wszystkie naczynia krwionośne organizmu, poczynając od największych tętnic aż po najcieńsze naczynia włosowate, których większość jest zbyt mała lub zbyt głęboko położona w mózgu czy innych ważnych organach, by można je było bezpiecznie operować. Dla naszego mózgu wprost niezbędny jest inozytol z Triple Potency Lecithin oraz składniki Omega 3.

Nie zapomnij do kuracji dodać NOPALIN, który dzięki zdolnościom oczyszczania i usuwania z organizmu tłuszczów oraz cholesterolu, skutecznie zapobiega chorobom metabolicznym i chorobom układu serowo-naczyniowego.

Jak wynika z ostatnich badań przeprowadzonych w Danii:
* Po zastosowaniu chelacji EDTA u 470 osób ze schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, poprawę stwierdzono w 85% przypadków.
* 65 spośród 72 pacjentów oczekujących na operację „bypass” nie wymaga tego zabiegu po poddaniu się chelacji.
.

Alfred Werner, francusko-szwajcarskiego chemik z Zurychu - w 1913 roku otrzymał Nagrodę Nobla za opracowanie teorii dotyczącej wiązania metali przez organiczne cząsteczki, które później stały się podstawą współczesnego chemicznego rozwiązania metody chelacji.


Cennik                    wyślij link                strona do druku       SKLEP INTERNETOWY>>>